Golf. Warsaw Ladies Cup rozstrzygnięty w dogrywce

Mistrzynią Warszawy w golfie została Zuzanna Gazdowska, która w dogrywce rozgrywanej na dziewiątym dołku pokonała Igę Józefiak, obie miały wynik 79. W Warsaw Open Ladies Golf Cup by Callaway, który został w tym roku rozegrany na mistrzowskim polu golfowym w Sobieniach Królewskich, wzięło udział blisko 50 golfistek. Specjalnym gościem turnieju była legenda kobiecego golfa Vivien Saunders.

Turniej Warsaw Open Ladies Cup jest jednym z najważniejszych wydarzeń, które promują kobiecy golf w Polce. W tym roku gościem specjalnym turnieju była legenda tej dyscypliny Vivien Saunders, która poprowadziła lekcje dla pań na Akademii Sobienie Królewskie Golf&Country Club. Saunders to postać wyjątkowa, psycholog i prawnik z wykształcenia, przede wszystkim jednak świetna golfistka i autorka wielu podręczników gry golfa, pisanych także z Nickiem Faldo i Bernhardem Langerem.

- To w grupie człowiek szybciej się uczy, dobrze bawi i jest szansa, że pozostanie przy golfie na dłużej - przekonywała uczestniczki Saunders.

Oprócz akademii na mistrzowskim polu golfowym w Sobieniach Królewskich odbył się także turniej Warsaw Open Ladies Golf Cup by Callaway. Mistrzynią Warszawy została Zuzanna Gazdowska, która w dogrywce rozgrywanej na dziewiątym dołku pokonała Igę Józefiak, obie miały wynik 79. Trzecie miejsce zajęła Marianna Duczmal z wynikiem 80.