Golf. Mazowieckie gra w golfa

W niedzielę, 26 maja w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Gra w Golfa na polu golfowym w Sobieniach Królewskich k. Warszawy odbył się Dzień Otwarty. W trakcie imprezy odwiedzający wzięli udział w lekcji mistrzowskiej, którą poprowadził znany polski hokeista i fan golfa, Mariusz Czerkawski. Pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club odwiedziło blisko 150 gości.

Dzień Otwarty w Sobieniach Królewskich rozpoczęły pokazy w wykonaniu zawodowców, po których uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział w krótkim kursie gry w golfa obejmującym driving range (strzelnicę golfową), gdzie ćwiczyli postawę, uchwyt i zamach, chipping area, gdzie mieli okazję rozegrać krótką grę, putting green, służące do nauki najkrótszych uderzeń bezpośrednio do dołka oraz na greenie, najkrócej strzyżonym obszarze na polu golfowym.

Po dwugodzinnym kursie nastąpiła prezentacja zespołu trenerów Sobienie Junior Golf Team, a po niej kolejna grupa gości mogła rozpocząć kurs gry w golfa. Popołudnie należało do konkursów z nagrodami.

Golf z roku na rok zyskuje wielu nowych fanów. Sport stereotypowo kojarzony wyłącznie z biznesem, zaczęło uprawiać także młodsze pokolenie. Obok biznesmanów na polu golfowym coraz częściej możemy zobaczyć znanych muzyków, a także poszukującą aktywnych form spędzania wolnego czasu młodzież. Golf jako dyscyplina sportowa coraz częściej - także dzięki naszym staraniom skupionym wokół działalności Sobienie Junior Golf Team - trafia do najmłodszych, którzy marzą o karierze sportowej. Sukcesem teamu jest chociażby start jednego z naszych uczniów, Alejandro Pedryca, w prestiżowym U.S. Kids Golf European Championship - mówi Radosław Pieniak, Dyrektor Generalny w Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Już w nadchodzący weekend 1 i 2 czerwca pole golfowe w Sobieniu Królewskim będzie gościć ogólnopolską edycję prestiżowego turnieju Mercedes Trophy 2013.

Więcej informacji na www.golf.sobieniekrolewskie.pl