Otwarte Dni Golfa bez rekordu, ale z dobrymi efektami

Mimo niekorzystnej pogody w miniony weekend przeszło półtora tysiąca osób po raz pierwszy zetknęło się z golfem. Na blisko 50 obiektach w całej Polsce, w ramach Otwartych Dni Golfa, można było skorzystać z bezpłatnych lekcji gry oraz uczestniczyć w wielu innych atrakcjach. Ci, którzy mimo deszczu i wiatru przyjechali na pola, chętnie deklarowali ponowną wizytę.

Sport.pl we współpracy z Polskim Związkiem Golfa organizuje akcję "Polska Gra w Golfa". Pokazuje ona, że to sport zarówno dla juniora, jak i seniora oraz świetna forma spędzania czasu na świeżym powietrzu z rodziną i znajomymi. Kulminacją akcji "Polska Gra w Golfa" były zaplanowane na weekend 25-26 maja Otwarte Dni Golfa.

Mimo deszczowej pogody, która nie zachęcała do wychodzenia z domów, ponad półtora tysiąca osób po raz pierwszy zetknęło się z golfem.

- Instruktorzy mieli pełne ręce roboty. W maszynie wydającej piłki drivingowe kilkakrotnie omal ich nie zabrakło i adepci golfa musieli samodzielnie zbierać piłki do wiaderek. Nasi goście bawili się przy tym świetnie, a radość towarzyszyła również podczas rozdania nowicjuszom medali za wygrane konkursy - opowiadał Zbigniew Górecki, menedżer w Śląskim Klubie Golfowym. W zajęciach na tym obiekcie wzięło udział 80 osób.

W ubiegłym roku rekordową liczbę uczestników odnotował Golf Parks Poland. W tym roku wilanowski klub przez weekend odwiedziło około 250 osób. - To połowa ubiegłorocznej liczby, ale jesteśmy zadowoleni, bowiem tym razem przyszły osoby rzeczywiście zainteresowane rozpoczęciem przygody z golfem. 95 procent z nich zostawiło nam swoje dane, abyśmy informowali ich o kursach na ZK i innych wydarzeniach - powiedziała Monika Kołowrotna, dyrektor zarządzająca obiektu.

Liga Mistrzów, jazda konna i tenis

Poza możliwością nauki gry w golfa odwiedzający Otwarte Dni Golfa mogli skorzystać z wielu atrakcji. W Sobienie Królewskie Golf & Country Club ponad setka osób obejrzała pokazy gry w wykonaniu zawodowców. Dodatkowo w jednej z akademii nowicjuszom różne rodzaje uderzeń prezentował były hokeista Mariusz Czerkawski.

W Golf Park Józefów zaplanowana na sobotni wieczór akademia golfa zakończyła się wspólnym oglądaniem meczu finałowego Ligi Mistrzów Borussia - Bayern.

Przez całą niedzielę w Tokary Golf Club kilkadziesiąt osób uczestniczyło w nauce podstawowych technik golfowych na 3-dołkowej akademii. Chętni otrzymali także bezpłatny instruktaż jazdy konnej oraz skrócone lekcje gry w tenisa.

Będzie więcej dni otwartych!

- Dla nas to wielki sukces, a akcja ma tak pozytywny oddźwięk, że planujemy ponowić otwarte dni pod koniec czerwca, tak by rodziny mogły rozpocząć wakacje na naszym polu golfowym - powiedział Grzegorz Mądry, menedżer Kraków Valley Golf & Country Club w Paczółtowicach. Obiekt odwiedziło 80 osób.

Powtórkę akcji w wymiarze lokalnym zapowiadają także w Lublinie. Mimo kiepskiej pogody do Wierzchowisk przyjechało 60 osób, które wzięły udział w trzech akademiach gry w golfa.

- Pogoda nie odstraszyła kilkudziesięciu chętnych. A nam nie chodzi wcale o to, by przyjechały setki, które nigdy więcej nie sięgną po kij. Lepiej mieć kilkanaście, ale rzeczywiście zainteresowanych nauką gry w golfa. I tak w tym roku było - oceniła Lilianna Kula, menedżer Royal Kraków Golf & Country Club.

O otwartych dniach golfa czytaj na Pzgolf.pl