Golf. Lotos Polish Open drzwiami do europejskiej elity

- Włączenie naszej imprezy do cyklu Pro Golf Tour nadaje jej prestiżu, ale także otwiera polskim zawodnikom drogę do kolejnych lig europejskich - mówi o powracającym po trzyletniej przerwie turnieju Lotos Polish Open Jarosław Sroka, prezes PGA Polska. Lotos Polish Open to najważniejsze wydarzenie golfowe w Polsce, przeznaczone dla profesjonalnych graczy.

- Lotos Polish Open to najważniejsze wydarzenie dla miłośników tej "zielonej gry". Cieszę się, że zawody przeznaczone dla profesjonalnych zawodników wracają do naszego kalendarza - poinformował na środowej konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski. Turniej odbędzie się w dniach 21-24 lipca na polu Sand Valley and Country Club w Pasłęku, w pobliżu Elbląga.

- Cieszymy się, że jesteśmy organizatorami tak wspaniałego widowiska. Chcemy pokazać tym samym, że golf w Polsce stoi na naprawdę wysokim, europejskim poziomie - dodał Michałowski.

Polish Open powraca do kalendarza zawodów jako część europejskiej, zawodowej ligi Pro Golf Tour (wcześniej znanej pod nazwą European Professional Development Tour). Karierę w niej rozpoczynał m.in. Niemiec Martin Kaymer, numer jeden na świecie w 2011 roku.

- Włączenie naszej imprezy do cyklu Pro Golf Tour nadaje jej prestiżu, ale także otwiera polskim zawodnikom drogę do kolejnych lig europejskich - Challenge Tour i European Tour - podkreślił prezes PGA Polska (Stowarzyszenie Instruktorów Golfa) Jarosław Sroka.

Mateusz Kusznierewicz, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w żeglarskiej klasie Finn, trzykrotny mistrz świata w Finnie (1998, 2000) i Starze (2008) został ambasadorem Polish Open. Od 20 lat aktywnie gra w golfa i go promuje. - Dzięki organizacji u nas turniejów zawodowych i zaangażowaniu sponsorów polski golf staje przed wielką szansą nadrobienia wieloletnich zaległości wobec krajów zachodnich. Mam nadzieję, że reprezentacja Polski pokaże, że jest w stanie nawiązać rywalizację z europejską czołówką - powiedział.

- Golf należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych na całym świecie. Grają w niego wszyscy - zarówno zawodowi gracze, rodziny, jak i kadra menedżerska - podkreślił Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos, sponsora tytularnego turnieju.