Golf. McIlroy związał się z Nike. Zarobi ćwierć miliarda dolarów?

Najlepszy obecnie golfista świata Rory McIlroy podpisał kontrakt z firmą sportową Nike. Irlandczyk przez 10 lat ma zarobić 250 milionów dolarów. Jeśli nieoficjalna kwota się potwierdzi, będzie to najdroższa umowa sponsorska w historii sportu.

O kontrakcie poinformował sam McIlroy podczas pobytu w Abu Zabi. W tym tygodniu weźmie tu udział w turnieju Abu Dhabi HSBC Championship. Podczas specjalnej ceremonii Irlandczyk wszedł na scenę w stroju z logo Nike i ujawnił, że właśnie tę firmę będzie odtąd promował.

- Gdy dorastałem, widziałem, że wszyscy najlepsi sportowcy w większości sportów reprezentują Nike i teraz sam dołączam do rodziny Nike, nie mogę być szczęśliwszy - zapewnił pochodzący z Irlandii Północnej golfista, którego dziewczyną jest duńska tenisista Karolina Woźniacka.

- Zacząłem testować kije w zeszłym roku w ich fabryce w Teksasie. Mam nadzieję, że z nimi ten rok będzie jeszcze lepszy niż poprzedni - dodał McIllroy.

McIllroy został zaprezentowany jako członek teamu Nike przez szefa golfowego oddziału firmy, Cindy Davis. Zasugerowała, że podpisał on wieloletni kontrakt.

- Jest to znaczący moment dla naszej marki i naszych golfowych interesów, a także dla kariery tego młodego sportowca - powiedziała Davis. - Początek 2013 jest dla nas jednym z najbardziej ekscytujących momentów od czasu podpisania umowy z Tigerem Woodsem - dodała.

Nie podano jeszcze szczegółów kontraktu, ale według medialnych doniesień 23-letni golfista zarobi przez najbliższych dziesięć lat 250 milionów dolarów (190 milionów euro). Byłaby to najwyższa umowa sponsorska w historii sportu.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony