Deutsche Bank Wrocław Open. Polacy kontra gwiazdy golfa

Deutsche Bank Wrocław Open to najważniejsze golfowe wydarzenie sezonu. Z gwiazdami europejskiej ligi EPD Tour zmierzą się najlepsi polscy golfiści.

Turniej rozegrany zostanie pomiędzy 13 a 16 września na podwrocławskim polu golfowym Toya G&CC. Pula nagród w jedynym międzynarodowym zawodowym turnieju w tym roku w Polsce wyniesie 30 tys. euro.

Udział wezmą najzdolniejsi zawodowcy z Europy oraz najbardziej utalentowani Polscy. Wśród nich juniorzy, odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej juniorzy oraz wiodący polscy zawodowcy, dla których udział w wydarzeniu będzie kolejnym etapem przygotowań do igrzysk olimpijskich. W Brazylii w 2016 roku - po przeszło 100 latach przerwy - golf znów będzie w harmonogramie igrzysk.

Nadzieją Polaków są m.in. 18-letni Mateusz Gradecki, mistrz Polski z 2012 r. i międzynarodowy mistrz Czech 2011 oraz Max Sałuda, najlepszy obecnie zawodowy golfista w Polsce.

Największe golfowe wydarzenie sezonu poprzedziła akcja informacyjna pod hasłem "Golf - nowy sport olimpijski".

Akcja ma przybliżyć golf wszystkim Polakom i przekonać ich, że jest to sport dla każdego. Ambasadorami zostali znani: byli piłkarze Jerzy Dudek oraz Tomasz Iwan, żeglarz Mateusz Kusznierewicz, aktor Andrzej Strzelecki czy były hokeista Mariusz Czerkawski.

Turniej odbędzie się na polu kilka kilometrów od Wrocławie, będącym "kolebką" polskich gwiazd golfa i najbardziej prężnym golfowym ośrodkiem juniorskim w Polsce.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?