Deutsche Bank Wrocław Open - najważniejsze golfowe wydarzenie sezonu

Sportowy wrzesień upłynie pod znakiem golfa. Wszystko za sprawą najważniejszego golfowego wydarzenia sezonu - Deutsche Bank Wrocław Open.

Turniej, wpisany do harmonogramu europejskiej zawodowej ligi golfa EPD Tour, odbędzie się pomiędzy 13 a 16 września na podwrocławskim polu golfowym Toya G&CC. Pula nagród w tym jedynym międzynarodowym zawodowym turnieju w tym roku wyniesie 30 tys. euro, co czyni go największym i najbogatszym wydarzeniem golfowym w Polsce w sezonie 2012.

Udział w rywalizacji wezmą jedni z najzdolniejszych zawodowców z całej Europy i nie tylko. Do gry przystąpią również najbardziej utalentowani Polscy, w tym odnoszący już sukcesy na arenie międzynarodowej juniorzy oraz wiodący polscy zawodowcy.

Nadzieją Polaków są m.in. 18-letni Mateusz Gradecki , dwukrotny Mistrz Polski z 2012 r. i Mistrz Czech Juniorów 2011 oraz Max Sałuda, najlepszy obecnie zawodowy golfista w Polsce.

W największym golfowym wydarzeniu sezonu weźmie udział grupa polskich gwiazd sportu, m.in. bramkarz Jerzy Dudek, piłkarz Tomasz Iwan, żeglarz Mateusz Kusznierewicz, czy hokeista Mariusz Czerkawski.

Turniej odbędzie się na polu golfowym Toya G&CC położonym zaledwie kilka kilometrów od Wrocławie, będącym kolebką polskich gwiazd golfa i najbardziej prężnym golfowym ośrodkiem juniorskim w Polsce. Kilka lat temu pole zostało wybrane oficjalnym ośrodkiem szkoleniowym polskiej kadry narodowej.

Więcej o turnieju - na oficjalnej stronie >>