Czerkawski wygrał turniej golfowy. Pojedzie na turniej Wielkiego Szlema

Na polu golowym w Rajszewie został rozegrany finałowy turniej golfistów-amatorów Pilsner Urqell Open Championship, do którego zakwalifikowało się ponad 100 zawodników. Zwycięzcy w trzech kategoriach Mariusz Czerkawski, Marcin Zięba i Paweł Purwin pojadą do Wielkiej Brytanii na słynny turniej The Open Championship, gdzie będą mogli na żywo zobaczyć najlepszych golfistów świata.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Kwalifikacje do turnieju finałowego rozpoczęły się w maju. W ciągu kilku tygodni na terenie całej Polski rozegrano trzynaście turniejów. Z każdego klubu zostało wyłonionych 9 finalistów w trzech kategoriach handicapu: 0-10,5, 11-18,5 i 19-24,5. Decydujący mecz został rozegrany na polu golfowym First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie. Finaliści walczyli o wyjazd na turniej The Open Championship w Wielkiej Brytanii - zaliczanego do golfowego Wielkiego Szlema. W tym roku turniej odbędzie się w dniach 15-22 lipca na polu golfowym Royal Lytham & St Cannes.

Walka o tak niezwykłą i cenną dla każdego golfisty nagrodę była bardzo zacięta do ostatniego dołka. Najbardziej wytrwali i najlepsi okazali się Mariusz Czerkawski w grupie HCP I (0 - 10,5) z wynikiem 38 pkt., Marcin Zięba w grupie HCP II (10,6 - 18,5), 41 pkt. oraz Paweł Purwin w grupie HCP III (18,6 - 24,5) - 40 pkt. Zwycięzcy przyznali, że udało im się zagrać "rundę życia" na polu golowym w Rajszewie. Teraz będą mogli na żywo zobaczyć najlepszych golfistów świata podczas najstarszego turnieju golfowego świata dla zawodowców The Open Championship. Jako specjalni goście VIP będą mogli również zagrać w golfa na polu golfowym Royal Liverpool Golf Club w Hoylake.

Szkockie pole golfowe pod Warszawą. Gwiazdy na otwarciu