Maks Sałuda wygrywa II turniej z cyklu PGA Polska Pro Tour w Gradi Golf Club

Maks Sałuda został zwycięzcą drugiego turnieju z cyklu PGA Polska Pro Tour. Zawodnik uzyskał 135 uderzeń i tym samym pokonał swoich rywali o odpowiednio 1 i 2 uderzenia. Turniej odbył się między 8 a 10 czerwca na obiekcie Gradi Golf Club w Brzeźnie koło Wrocławia.

Tuż za Maksem Sałudą, na drugiej pozycji, z wynikiem 136 uderzeń, uplasował się Wojciech Świniarski Na trzeciej pozycji znaleźli się ex equo Peter Bronson i David Ekberg, którzy zakończyli rywalizację z wynikiem 137 uderzeń.

Wśród amatorów, w klasyfikacji brutto mężczyzn triumfował Jan Szmidt Jr., który uplasował się na pierwszym miejscu z wynikiem 129 uderzeń. Adrian Meronk był drugi (133 uderzenia), a za nim na podium stanął Michał Karczmarczyk (138 uderzeń).

W klasyfikacji brutto kobiet wygrała Dominika Antoniszczak, która zagrała rundę życia uzyskując wynik 149 uderzeń. Druga była Agnieszka Jakubowska (173 uderzenia), a trzecie miejsce zajęła Małgorzata Kaczyńska (188 uderzeń).

Zestawienie najlepszych graczy w formule netto wygrał Michał Rossian, który zakończył grę z wynikiem 137 uderzeń. Na drugiej pozycji uplasował się Jan Szmidt Jr. (139 uderzeń), a trzeci był Kamil Tatarczuk (142 uderzenia).

Łącznie podczas weekendu zanotowano ponad 15 wyników poniżej 70 uderzeń, co świadczy o wysokim poziomie rywalizacji na polu Gradi Golf Club.

Obok turnieju odbyły się wybory Prezesa PGA Polska. Następcą p.o. Prezesa Marka Sokołowskiego został Jarosław Sroka, doświadczony i uznany manager związany od lat z rynkiem mediowym, a przy tym zapalony golfista.

Kolejny turniej zostanie rozegrany między 20 a 22 lipca w Sierra Golf Club w Wejherowie.

Więcej informacji na oficjalnej stronie cyklu ?