Golf. Matt Kuchar na podium w najbogatszym turnieju świata

Matt Kuchar właśnie odniósł największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. Amerykanin stanął na podium w turnieju The Players Championship uważanym nieoficjalnie za piąty majors.

33-latek rundę finałową rozpoczynał uderzenie za liderem Kevinem Na, by pod koniec dnia odebrać puchar za zwycięstwo oraz czek opiewający na 1,7 mln dolarów.

Początek rundy w wykonaniu Kuchara wcale nie zapowiadał tak wspaniałej końcówki. Amerykanin walkę o tytuł na TPC Sawgrass rozpoczął od bogeya na pierwszym dołku, jednak przez resztę rundy grał już na równym, dobrym poziomie i mimo kolejnego błędu na osławionej siedemnastce, utrzymał prowadzenie zdobyte już na 8 dołku.

W finale z walki o podium szybko odpadł lider z soboty - Kevin Na. Początek końca marzeń o zwycięstwie w najbogatszym turnieju świata zaczął się dla Amerykanina na 5. dołku. Do końca rundy golfista "ustrzelił" aż 6 bogeyów i turniej, rundę finałową grając na +4, ukończył dopiero na 7. pozycji.

Na drugiej pozycji, dwa uderzenia za Kucharem, uplasowała się grupa 4 zawodników, wśród których znaleźli się Szkot Martin Laird oraz amerykańskie trio w składzie Zach Johnson, Ben Curtis oraz Rickie Fowler. Ten ostatni zaledwie tydzień wcześniej świętował swoją pierwszą wygraną w lidze PGA Tour.

Bardzo dobrze w rywalizacji na TPC Sawgrass zaprezentował się Anglik Luke Donald, walczący o powrót na pierwsze miejsce w Rankingu Światowym. Donald, by znowu zostać numerem 1 na świecie i zastąpić na pozycji tej Irlandczyka Rory'ego McIlroya, potrzebował znaleźć się przynajmniej na miejscu czwartym. Rewelacyjna runda na poziomie 66 uderzeń dała na awans na 6. miejsce aż o 21 oczek w górę. Przy okazji Donald pobił rekord, grając na drugiej dziewiątce aż 6 birdie.

Po raz kolejny na TPC Sawgrass nie powiodło się McIlroyowi. Irlandczyk w turnieju nie trzeci raz z rzędu zdołał przejść cuta. Jego niechęć do pola Stadium Course na TPC Sawgrass, uważanym za jedno z najtrudniejszych pól świata, pozostaje jak widać aktualna.

Kolejny rozczarowujący występ zanotował Tiger Woods. Golfista zdołał przejść cuta, jednak rywalizację zakończył daleko za czołówką, bo dopiero na 40. miejscu.

Wszystko o golfie - na Golf24.pl ?