Golf

 • Ogólnopolski Dzień Golfa już 27 maja!

  Golf to w powszechnej opinii sport drogi, mało popularny i nudny. W niedzielę 27 maja podczas Ogólnopolskiego Dnia Golfa te stereotypy zostaną przełamane. Na polach golfowych w całej Polsce będzie można skorzystać m.in. z bezpłatnych lekcji gry.

 • Golf. Czy dziesięciolatek może ograć zawodowców?

  Trudno znaleźć dyscyplinę sportu, w której 10-letni chłopiec ogrywa niezwykle doświadczonych rywali, albo 50-latek pokonuje zawodników w sile wieku. Takie sytuacje zdarzają się na polach golfowych, również w Polsce.

 • Golf. Trawa to podstawa

  Zielona murawa to obecnie jeden z najważniejszych tematów wielu sportowych dyskusji. Przed nami Euro 2012, a polskich stadionów nie omijają kłopoty z nawierzchnią. Trawa to również zasadnicza kwestia w golfie. Wraz z powstawaniem nowych pól, temat jej pielęgnacji staje się coraz bardziej popularny.

 • Dlaczego byłe gwiazdy sportu grają w golfa?

  Dla byłych sportowców golf jest sposobem na oderwanie od codziennych stresów oraz szansą na nawiązanie rywalizacji, do której przywykli podczas wieloletnich karier. Nic więc dziwnego, że po kij sięgają piłkarze, hokeiści czy koszykarze.

 • Golf. Polak wśród najlepszych juniorów świata

  18-latek z wrocławskiego klubu golfowego Toya G&CC odnosi kolejne sukcesy za granicą. Były Mistrz Polski Juniorów i Mistrz Polski Mężczyzn Adrian Meronk zagrał w prestiżowym juniorskim turnieju w Stanach Zjednoczonych - Junior Invitational - do udziału w którym zaproszonych zostało 54 najlepszych juniorów świata. Polak zajął wysoką 18. pozycję.

 • Golf. Westwood prowadzi w Masters

  Anglik Lee Westwood nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku w rozgrywanym na polu Augusta National w Stanach Zjednoczonych pierwszym turnieju wielkoszlemowym tego sezonu - Masters. Różnice w czołówce są jednak tak niewielkie, że podczas kolejnych trzech dni zdarzyć może się dosłownie wszystko.

 • Pięć największych mitów o grze w golfa

  Golf jest dyscypliną powszechnie uważaną za mało dostępną i zbyt nudną dla przeciętnego ?Kowalskiego?. Mitów na temat tego sportu jest wiele, ale wystarczy obalić kilka najważniejszych, by te pozostałe przestały mieć znaczenie.

 • Golfem w raka

  W imieniu Marii Bednarczyk, Polski Związek Golfa, zachęca kobiety dotknięte chorobą nowotworową na bezpłatną naukę gry w golfa. Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek o godzinie 12.30 w warszawskim Olympic Golf Club. Pierwsze spotkanie 19 kwietnia.