Filip Nivette

Filip Nivette

Filip Nivette jest obecny na polskiej scenie rajdowej od 2003 roku. Pomimo niemałego doświadczenia w sportach motorowych, na pierwszy znaczący sukces kierowca musiał czekać aż do 2016 roku.

Początki kariery

Rajdowy debiut kierowcy przypadł na rok 2003. Nivette rozpoczął zmagania w Pucharze PZM za kierownicą N-grupowego Opla Astry. Swój debiutancki sezon rajdowiec zakończył na piątej pozycji w klasie N-3 i na szóstym miejscu klasyfikacji generalnej.

W 2004 roku Filip kontynuował starty w Pucharze Polskiego Związku Motorowego. Na koniec sezonu kierowca został sklasyfikowany na doskonałym drugim miejscu w klasie N-3 oraz na czwartej pozycji w „generalce”.

Rozwój kariery

W roku 2005 kierowca rozpoczął zmagania w pierwszej lidze, czyli w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Nivette przystąpił do rywalizacji w klasie A-7 za kierownicą Opla Astry. W słynnym Rajdzie Barbórki kierowca wystartował na pokładzie N-grupowego Mitsubishi Lancera Evo VI. Debiutancki sezon w RSMP nie przyniósł zawodnikowi punktów w klasyfikacji.

W kolejnych latach Filip Nivette pokazywał się na rajdowych trasach w ramach okazjonalnych startów. W roku 2006 kierowca wziął udział w Rajdzie Barbórki i w Rajdzie Rzeszowskim. Kolejne lata to także nieregularne występy.

Do poważnego ścigania Nivette powrócił w roku 2015 - ten sezon okazał się jednak wyjątkowo pechowy dla kierowcy i jego pilota. Podczas Rajdu Kaszub Ford Fiesta R5 załogi Nivette / Heller wypadł z trasy i uderzył w przydrożny słup. Groźnie wyglądające zdarzenie zakończyło się dla kierowcy złamaniem nogi.

W 2016 roku Filip zanotował na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w RSMP. Załoga Nivette / Heller triumfowała podczas Rajdu Gdańskiego. Sezon udało się zakończyć na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Inni kierowcy rajdowi:

Jari Matti Latvala - Bryan Bouffier - Kris Meeke - Thierry Neuville - Hayden Paddon

Filip Nivette