Fernando Torres

Występuje na pozycji napastnika. Jest wychowankiem Atletico Madryt i reprezentantem Hiszpanii. Z kadrą dwukrotnie wygrał mistrzostwo Europy (w 2008 i 2012 r), a także wygrał mundial w 2010 roku.
Data urodzenia: 20.03.1984
Miejsce urodzenia: Madryt, Hiszpania
Wzrost: 1,86 m
Facebook: facebook.com/Torres/
Twitter: twitter.com/Torres/
Instagram: instagram.com/fernandotorres/

Przebieg kariery

Fernando Torres jest wychowankiem Atletico Madryt. Zaczynał w nim grać, kiedy klub był na zapleczu Primera Division. Zadebiutował w 2001 roku, kiedy miał 17 lat i 68 dni, co uczyniło go najmłodszym debiutantem w historii klubu. Tydzień później zdobył swojego pierwszego ligowego gola. W latach 2001-07 rozegrał dla Atletico 82 spotkania, w których zdobył 82 bramki.

W 2007 roku za 38 milionów euro został kupiony przez Liverpool, w którym był absolutną gwiazdą. W 102 meczach dla The Reds strzelił 65 goli. Cztery lata później za około 55 milionów euro przeszedł do Chelsea. W Londynie miał jednak duże problemy z regularnym strzelaniem, a nawet stał się pośmiewiskiem wśród kibiców. W ciągu trzech lat uzbierał zaledwie 20 trafień. W 2014 roku pół roku spędził na wypożyczeniu do Milanu, ale tam również nie był w optymalnej formie. Dlatego Włosi zdecydowali się go wykupić z Chelsea, ale zaraz po tym został wypożyczony do Atletico Madryt. Gdzie ich trener, Diego Simeone, wskrzesił snajperskie umiejętności Hiszpana. W Atletico grał we dwóch finałach Ligi Mistrzów, ale oba przegrał z Realem Madryt.

Reprezentacja

Fernando Torres ma na swoim koncie również ponad 100 meczów w reprezentacji Hiszpanii. W 2008 roku został mistrzem Europy, a dwa lata później mistrzem świata. Podczas Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie znowu sięgnął po złoto, a on sam z 5 bramki został królem strzelców imprezy.

fernando torres