Facundo Conte

Facundo Conte

Facundo Conte urodził się 25 sierpnia 1989 roku. Pochodzi z miasta Vicente Lopez w Argentynie. Zawodnik mierzy 198 cm wzrostu i gra na pozycji przyjmującego. Jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju.

Kariera drużynowa

Facundo Conte pochodzi ze sportowej rodziny. Jego ojciec Hugo Conte, był również zawodowym siatkarzem, który miał bardzo bogatą karierę. Na Mistrzostwach Świata w roku 1982 zdobył wraz z kadrą brązowy medal, a 6 lat później na jego szyi zawisł krążek z tego samego kruszcu, za 3 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku.

Pierwszym zespołem w jakim grał Facundo Conte był Rosario Sonder. Występował tam przez 1 sezon. Okazał się on jednym z najlepszych w jego karierze, bowiem wówczas młody zawodnik mógł cieszyć się ze zdobycia Mistrzostwa i Pucharu Argentyny. Jego kolejnym klubem była stołeczna GEBA.

W roku 2007 Argentyńczyk zdecydował się na wyjazd do Europy, a konkretnie do Włoch. Na Półwyspie Apenińskim spędził kolejne 5 lat. W tym czasie reprezentował barwy zespołów takich jak: Pallavolo Catania, Zinella Bologna, Lube Banca Marche Macerata, Umbria Volley i Acqua Paradiso Monza Brianza. W sezonie 2010/2011 wraz z klubem z Maceraty wywalczył Puchar Challenge.

Następnie w roku 2012/2013 zawodnik wyjechał z Włoch i zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w Rosji. Jednak w klubie Dinamo Krasnodar grał przez zaledwie 1 sezon. W roku 2013 Facundo Conte przyjechał do Polski i związał się ze Skrą Bełchatów, w której spędził kolejne 3 lata. W tym czasie zdążył wywalczyć Mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski. Ponadto jego drużyna 2 razy zajmowała miejsce na najniższym stopniu podium w końcowej klasyfikacji Polskiej Ligi Siatkówki. Oprócz tego w sezonie 2014/15 bełchatowska drużyna zajęła 4 miejsce w końcowej klasyfikacji siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Po 3 latach spędzonych w Bełchatowie, Facundo Conte zdecydował się na opuszczenie naszego kraju i wyjazd na Daleki Wschód. W roku 2016 podpisał kontrakt z chińskim zespołem Fudan University Shanghai.

Kariera reprezentacyjna

Facundo Conte jest wielokrotnym reprezentantem Argentyny. Wraz ze swoją drużyną narodową odniósł kilka znaczących sukcesów. Jeszcze jako junior zdobył złoty medal w Mistrzostwach Ameryki Południowej Juniorów w roku 2008, zaś w kolejnym sezonie mógł cieszyć się z brązowego krążka na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Wraz z dorosłą reprezentacją Facundo Conte zajął 2 miejsce na Mistrzostwach Ameryki Południowej w roku 2011. Lepsza od jego drużyny okazała się tylko Brazylia. Zawodnik z Vicente Lopez zdobył również złoty i brązowy medal na Igrzyskach Panamerykańskich, odpowiednio w roku 2015 i 2011.

Nagrody indywidualne

Facundo Conte w czasie swojej kariery zdobył kilka prestiżowych nagród indywidualnych. Dwukrotnie wybrano go MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem Superpucharu Polski w roku 2014, a także Igrzysk Panamerykańskich w roku 2015. Poza tym Argentyńczyk został uznany za najlepszego przyjmującego siatkarskiej Ligi Mistrzów w roku 2015. W kolejnym sezonie okazał się najlepszym przyjmującym Pucharu Polski.

Zobacz również:

Andrea Anastasi - Ivan Zaytsev - Giba - Jenia Grebennikov - Stéphane Antiga

facundo conte