Euro 2016. Węgry - Portugalia. Ronaldo pierwszym piłkarzem, który strzelał gole w czterech kolejnych turniejach

Cristiano Ronaldo doczekał się gola na Euro 2016, a nawet od razu dwóch. Tym samym ustanowił nowy rekord imprezy. Został pierwszym piłkarzem, który zdobywał gole w czterech kolejnych mistrzostwach Europy.

Cristiano Ronaldo strzelił jedną z najpiękniejszych bramek Euro 2016. W 50. minucie meczu z Węgrami wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i skierował piłkę do siatki piętą. Był to jego pierwszy gol na tym turnieju, ale nie pierwszy w historii mistrzostw Europy.

Portugalczyk strzelał gole kolejno na Euro w 2004 (2 gole), 2008 (1 gol), 2012 (3 gole) i 2016 roku. Nikt w historii nie zdobywał bramek na czterech kolejnych turniejach.

W 62. minucie Ronaldo zdobył kolejną bramkę dla Portugalii, tym razem na 3:3. Ten gol dał Portugalczykom awans do 1/8 finału.