Piłka nożna. Holandia ograła Hiszpanię, remis w meczu Włochy - Anglia

W najciekawszych wtorkowych meczach towarzyskich Holandia pokonała Hiszpanię 2:0, a Włosi zremisowali 1:1 z Anglikami. W jedynym meczu eliminacji Euro 2016 Belgia pokonała na wyjeździe Izrael i objęła prowadzenie w grupie B.

Belgowie są zdecydowanymi faworytami swojej grupy, ale po czterech meczach zajmowali trzecie miejsce. We wtorek prowadzenie objęli już w 9. minucie po golu Marouane Fellainiego. Goście nie zdołali podwyższyć prowadzenia, a od 64. minuty musieli grać w dziesięciu, po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Vincent Kompany.

Trener Belgów zmieniał graczy ofensywnych i ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie do końca. Po pięciu kolejkach Belgowie mają 11 punktów i w tabeli grupy B lepszym stosunkiem bramek wyprzedzają Walię.

Holandia pokonała Hiszpanię

W towarzyskim meczu w Amsterdamie przełamali się Holendrzy, którzy w sobotę tylko zremisowali z Turcją w eliminacjach Euro 2016 i w swojej grupie są dopiero trzeci. Teraz w rezerwowym składzie pewnie pokonali 2:0 osłabionych Hiszpanów.

Bramki padły na początku spotkania. W 13. minucie Wesley Sneijder świetnie dośrodkował z lewej strony, a najwyżej wyskoczył Stefan de Vrij i głową umieścił piłkę w bramce. Trzy minuty później Jetro Willems podał w polu karnym do Davy'ego Klaassena. Pierwsze uderzenie pomocnika Ajaksu odbił David De Gea, ale przy dobitce nie miał szans.

Hiszpanie próbowali odrabiać straty, ale brakowało im pomysłu albo skuteczności. Druga połowa meczu była bardzo słaba i więcej bramek już nie padło.

Włosi z Anglikami na remis

Ciekawszy mecz zobaczyli kibice w Turynie. Zarówno Włosi, jak i Anglicy testowali w swoich składach wielu graczy z niewielkim doświadczeniem w kadrze. Dość powiedzieć, że najwięcej bramek w reprezentacji w podstawowej jedenastce gospodarzy miał obrońca Giorgio Chiellini.

Włosi objęli prowadzenie w 29. minucie, kiedy po zagraniu Chielliniego Graziano Pelle lekkim strzałem przeniósł piłkę nad Joe Hartem. Najlepszą sytuację dla Anglików w pierwszej połowie zmarnował Wayne Rooney, który w 21. minucie trafił w poprzeczkę.

W drugiej części gry zawodnik Manchesteru United także nie miał szczęścia. Dwukrotnie przegrywał pojedynki z Gianluigi Buffonem.

Wyrównanie Anglikom dał duet rezerwowych z Tottenhamu. Ryan Mason wślizgiem zagrał piłkę do Androsa Townsenda, a ten pięknie uderzył z dystansu. Obie reprezentacje miały po kilka sytuacji bramkowych i remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Wyniki innych meczów towarzyskich:

Rosja - Kazachstan 0:0, Szwecja - Iran 3:1, Ukraina - Łotwa 1:1, Luksemburg - Turcja 1:2, Austria - Bośnia i Hercegowina 1:1, Słowacja - Czechy 1:0 , Portugalia -Wyspy Zielonego Przylądka 0:2