El. ME 2016. Polacy liderem grupy D. Zwycięstwa Niemiec, Irlandii, sensacja w Portugalii

Reprezentacja Polski pokonała 7:0 Gibraltar i została liderem grupy D eliminacji ME 2016. W innych meczach w naszej grupie Niemcy z trudem pokonali Szkocję, a Irlandia Gruzję. Do sensacji doszło w grupie I, gdzie Portugalia u siebie przegrała z Albanią.

Polacy wygrali po czterech golach Roberta Lewandowskiego, dwóch Kamila Grosickiego oraz jednym trafieniu Łukasza Szukały. Odnieśli tym samym najwyższe wyjazdowe zwycięstwo w swojej historii ex aequo z wygraną 8:1 z Kanadą w 1975 roku. Po pierwszej serii spotkań zajmują pierwsze miejsce w grupie D.

Drugie miejsce zajmują Niemcy, którzy pokonali 2:1 Szkocję. Oba gole dla mistrzów Niemiec strzelił Thomas Mueller, a dla Szkotów bramkę zdobył Ikechi Anya.

Takim samym wynikiem zakończył się mecz Irlandii z Gruzją. Bohaterem spotkania był Aiden McGeady, który strzelił dwie bramki, w tym drugą w 90. minucie. Jedynego gola dla Gruzji zdobył Tornike Okriaszwili.

Do największej niespodzianki doszło w grupie I, gdzie Portugalia (bez kontuzjowanego Cristiano Ronaldo) przegrała 0:1 z Albanią. Zwycięskiego gola strzelił były gracz Jagiellonii Białystok Bekim Balaj.

W drugim spotkaniu z tej grupy Dania wygrała 2:1 z Armenią, mimo że do 65. minuty przegrywała po golu Henricha Mchitariana.

Grała też grupa F, w której liderem jest Finlandia dzięki wygranej 3:1 z Wyspami Owczymi (dwa gole strzelił były gracz Widzewa Riku Riski). W innych spotkaniach Irlandia Północna wygrała 2:1 z Węgrami, a Rumunia pokonała 1:0 Grecję.