Euro 2012. Oceny Hiszpanów po meczu z Włochami: Najsłabsi Ramos i Torres

W pierwszej połowie Hiszpanie szukali stylu i walczyli z wolną murawą. W drugiej zaczęli grać szybciej, a role motoru napędowego przejęli Anders Iniesta oraz rezerwowy Jesus Navas. La Roja mogła nawet wygrać, gdyby skuteczny był Fernando Torres. (Oceny w skali 1-6)

Oceny Włochów po meczu z Hiszpanią. Najlepszy... ?

Iker Casillas 4

Przy bramce bez szans, ale przy pozostałych pięciu groźnych strzałach Włochów ustawiony we właściwym miejscu.

Alvaro Arbeloa 3

W drugiej połowie większość akcji ofensywnych rywali szło jego stroną. To stamtąd kluczowe podanie do strzelca jedynej bramki dla Włochów Di Natale wykonał Pirlo. Rzadko podłączający się do ataku.

Gerard Pique 4

Najpewniejszy punkt defensywy. Po słabej końcówce sezonu w Barcelonie, obawiano się, że może nie podołać również w reprezentacji. Z Włochami zagrał niemal bezbłędnie, zabrakło jedynie komunikacji z Ramosem przy stracie bramki, ale to nie była jego wina.

Sergio Ramos 2

Za późno przesuwał linię spalonego w 61 min., po czym Di Natale strzelił bramkę. Wcześniej fatalny błąd przy linii bocznej, kiedy oddał piłkę Ballotelemu. Na szczęście dogonił Włocha tuż przed bramką. W tym meczu jednak bardziej pomagał rywalom.

Jordi Alba 3

W pierwszej połowie rywale właśnie po jego stronie konstruowali ataki. Po zmianie stron zaczął udzielać się w ofensywie i tym odebrał Włochom ochotę do ataku swoim skrzydłem.

Sergio Busquets 3

Zbyt często szukał klubowych kolegów z Barcelony. W odbiorze pewnie, w ataku nieco gorzej. Bez błysku

Xabi Alonso 3

Mocno cofnięty pomocnik. Jego znak rozpoznawczy, to długie podania prosto na but kolegi z drużyny, tuż za linię obrony rywala. Niestety nie w tym meczu. Bardziej asekurował niż kreował.

Xavi Hernandez 3

Miał napędzać grę mistrzów świata i Europy, ale zupełnie się z tego nie wywiązał. Parę przebłysków jak na zawodnika tej klasy to za mało. Ocenę podnosi mu podanie do Silvy, który chwilę później zaliczył asystę.

David Silva 3

Zaczął dobrze, a później zniknął. Jeśli miał być główną siłą ofensywną, to już nie powinien pełnić tej roli w kolejnych meczach. Ocenę podniosła mu genialna asysta do Fabregasa, która jednak nie uratowała go przed zejściem z boiska.

Cesc Fabregas 4

Gdy na początku meczu cofał się do linii środkowej, był bezproduktywny. Po powrocie na nominalną pozycję środkowego napastnika stał się niemal głównym żądłem Hiszpanii, co potwierdziła bramka.

Adres Iniesta 4

Mówił, że nie jest liderem Hiszpanii, ale bez niego ta drużyna zeszłaby z boiska pokonana. W pierwszej połowie tylko on w La Roja potrafił grać w ataku

Rezerwowi

Jesus Navas 4

Za późno wszedł na boisko. Szybki i skuteczny jak Iniesta. Po jego dwóch podaniach Torres powinien podwyższyć wynik spotkania. Na następny mecz zdecydowany kandydat do wyjściowej jedenastki.

Fernando Torres 2

Świetnie obsługiwany przez Navasa, zupełnie bez czucia piłki. W dawnej formie zapewniłby Hiszpanii zwycięstwo 3:1.

Wygraj piłkę prosto z meczu Hiszpania - Włochy! Weź udział w konkursie!