Czechy - Portugalia. Cech najlepszy, znowu słabiutki Baros [OCENY]

Czesi przegrali w ćwierćfinałowym meczu Euro z Portugalią 0:1 po golu Cristiano Ronaldo. Mogło być dużo wyżej, gdyby nie interwencje Petra Cecha. Oceny Czechów w skali 1-6.

Wszystko o meczu Czechy - Portugalia ?

Petr Cech 4

Przy bramce Ronaldo nie miał nic do powiedzenia. Kilka razy uratował zespół od wyższej porażki. Pewny i zdecydowany, ale początkowo nie miał dużo pracy, bo wyręczali go obrońcy. W drugiej połowie świetnie przerzucił nad poprzeczką strzał Moutinho, do końca miał co robić.

Theodor Gebre Selassie 3+

Niedokładny w ofensywie, miał mnóstwo strat i niecelnych podań, w obronie dużo solidniejszy.

Michal Kadlec 3

Bardzo długo solidny i spokojny, ale koronkowa akcja, po której padł gol Ronaldo obciąża jego konto.

Tomas Sivok 3

Razem z Kadlecem nie upilnowali Ronaldo przy bramce, choć bardzo długo grał w tym meczu bez zarzutu.

David Limbersky 3-

To na jego lewej stronie w drugiej połowie rozszalał się Nani. Tam zaczynała się największa ilość akcji Portugalczyków, w tym ta, po której padł gol. Wcześniej grał solidnie, tak jak wszyscy czescy defensorzy.

Petr Jiraczek 4-

Tradycyjnie niezwykle pożyteczny z przodu, jego rajdy robiły wrażenie, ale tym razem nic z nich nie wynikało. Dużo gorzej było też z tyłu, łatwo dawał się mijać na lewym skrzydle Coentrao.

Tomas Hubschman 4

Najlepszy z Czechów. Harował za trzech, długo rozbijając portugalską nawałnicę. Nieustępliwy, twardy.

Jaroslav Plaszil 3

Też harował w środku pola, przerywał akcje Portugalczyków, ale chyba oczekiwano od niego więcej w ofensywie, a tam był niewidoczny.

Vladimir Darida 3

Trener Bilek zaryzykował wystawiając go w pierwszym składzie zamiast Daniela Kolarza. 21-latek z Viktorii Pilzno do kadry trafił tuż przed Euro za kontuzjowanego Daniela Pudila, jest niemal debiutantem. Błysnął kilkoma rajdami, ale głównie odbijał się od portugalskich pomocników i obrońców. Zmieniony w 60 minucie. Można więc powiedzieć, że ryzyko Bilka się nie opłaciło.

Vaclav Pilarz 3+

Pożyteczny na lewej flance, rozgrywał, starał się coś kreować. Obok Jiraczka najgroźniejszy w ofensywie, choć z tych szarż nic nie wynikało.

Milan Barosz 2

W 18. minucie minął się o centymetry z piłką dośrodkowaną przez Daridę, co okazało się najgroźniejszą akcją Czechów w meczu. Ale celnego strzału Czesi nie oddali już do końca.