El. Euro 2012. Remis Czarnogóry na Wembley. Osiem goli w Brukseli. WYNIKI

Czarnogórcy wciąż prowadzą w grupie G po bezbramkowym remisie z Anglią na Wembley. W Genui Włuochi i Serbia zdążyły zagrać tylko sześć minut meczu, który został przerwany przez zadymę na trybunach. W Azerbejdżanie niespodzianka - gospodarze ograli Turcję.

Wszystkie tabele i wyniki znajdziesz tutaj ?

Grupa A:

Azerbejdżan - Turcja 1:0 (1:0) ?

Kazachstan - Niemcy 0:3 (0:0) ?

Belgia - Austria 4:4 (1:2) ?

Najciekawiej było w Brukseli gdzie ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze obu drużyn. Trzy gole padły w samej końcówce meczu. W Baku Azerbejdżan niespodziewanie pokonał Turcję. Liderem grupy są Niemcy.

Grupa B

Armenia - Andora 4:0 (3:0) ?

Macedonia - Rosja 0:1 (0:1) ?

Słowacja - Irlandia 1:1 (1:1) ?

Jan Mucha puścił tylko jednego gola w meczu z Irlandią, a Słowacja zremisowała. Liderem grupy B jest Rosja, a tuż za plecami na Armenię, która we wtorek rozgromiła Andorę

Grupa C:

Wyspy Owcze - Irlandia Płn. 1:1 (0:0) ?

Estonia - Słowenia 0:1 (0:0) ?

Włochy - Serbia 0:0 mecz przerwany ?

Skandal w Genui, gdzie serbscy chuligani starli się z policją, zmusili bramkarza Vladimira Stojkovicia do nieuczestniczenia w meczu i przerwali spotkanie po sześciu minutach. Estonia, która kilka dni temu pokonała Serbię, przegrała ze Słowenią.

Grupa D

Białoruś - Albania 2:0 (1:0) ?

Francja - Luksemburg 2:0 (1:0) ?

Francuzi wciąż na prowadzeniu w grupie D. Gola dla Białorusi w meczu z Albanią strzelił piłkarz Lecha Poznań Siergiej Kriwiec

Grupa E:

Finlandia - Węgry 1:2 (0:0) ?

San Marino - Mołdawia 0:2 (0:1) ?

Holandia - Szwecja 4:1 (2:0) ?

W najciekawszym meczu grupy E Holandia rozbiła Szwecję. Po dwa gole dla wicemistrzów świata strzelili Ibrahim Affelay i Klaas Jan Huntelaar.

Grupa F:

Łotwa - Gruzja 1:1 (0:0) ?

Grecja - Izrael 2:1 (1:0) ?

Grecy wciąż niepokonani w eliminacjach i liderują w grupie F po pokonaniu Izraela. Gole w tym meczu strzelali tylko gospodarze, bo jedyna bramka dla Izraela padła po samobójczym uderzeniu Spiropoulosa.

Grupa G:

Szwajcaria - Walia 4:1 (2:1) ?

Anglia - Czarnogóra 0:0 ?

Niespodzianka w Londynie. Na Wembley Czarnogóra zremisowała z Anglią i obroniła pozycję lidera w grupie. W końcówce mogła nawet prowadzić. Ale Jovanović trafił w poprzeczkę. A to mimo braku snajpera Mirko Vucinicia, który jest kontuzjowany.

Grupa H:

Dania - Cypr 2:0 (0:0) ?

Islandia - Portugalia 1:3 (1:2) ?

Duńczycy łatwo ograli Cypr, a Portugalia goni liderującą w tabeli grupy H Norwegię. Już w trzeciej minucie gola na Islandii strzelił Cristiano Ronaldo.

Grupa I:

Liechtenstein - Czechy 0:2 (0:2) ?

Szkocja - Hiszpania 2:3 (0:1) ?

Hiszpanie długo męczyli się ze Szkotami. Choć prowadzili już 2:0, stracili dwa gole. Zwycięstwo uratował im niezawodny Fernando Llorente. Czesi w pół godziny zapewnili sobie wygraną z Liechtensteinem.