Eliminacje Euro 2012. Portugalia rozbiła Bośnię. Znamy komplet finalistów

Polska, Ukraina, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Anglia, Holandia, Szwecja, Rosja, Francja, Grecja, Dania, Portugalia, Chorwacja, Irlandia i Czechy - oto komplet finalistów Euro 2012. W ostatnim meczu barażowym Portugalczycy prowadzeni przez Cristiano Ronaldo rozbili Bośnię 6:2.

Pokażmy światu jak się kibicuje - Facebook Polska biało-czerwoni ?

Po wtorkowych meczach rewanżowych fazy play-off wiemy już wszystko. Ostatnimi drużynami, które zakwalifikowały się do Euro 2012 są Chorwacja, Czechy, Irlandia i Portugalia. W każdym z baraży przewaga zwycięzców była bardzo wyraźna.

Tak relacjonowaliśmy baraże:

PORTUGALIA - Bośnia - 6:2 (pierwszy mecz 0:0)

Kapitalny mecz w Lizbonie! Portugalczycy przed meczem pałali rządzą rewanżu na pewnych siebie Bośniakach. Jak zapowiadali, tak zrobili - Ronaldo i spółka po pełnym emocji i bramek spotkaniu rozbili rywali 6:2 i postawili kropkę nad "i". Tym samym są ostatnią drużyną, która zapewniła sobie awans do Euro 2012.

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Portugalia - Bośnia i Hercegowina

CHORWACJA - Turcja - 0:0 (pierwszy mecz 3:0)

W pierwszej połowie meczu nie padła żadna bramka. Turcy mieli świetną szansą na otworzenie wyniku już na początku meczu, świetnie spisał się jednak Pletikosa.

W drugiej części Chorwaci grali zachowawczo i spokojnie, ale także uważnie w obronie. Turcy mieli problemy z konstruowaniem akcji, nie strzelili żadnej bramki i nie wystąpią w turnieju w Polsce i na Ukrainie. Prawdopodobnie po tym meczu posadę selekcjonera straci Holender Guus Hiddink.

Czarnogóra - CZECHY 0:1 (pierwszy mecz 0:2)

Czesi wygrali z Czarnogórcami po bramce Jiraceka z 81. minuty. Gospodarze ambitnie atakowali w pierwszej połowie, ale nie potrafili sforsować obrony gości. Tym samym nasi południowi sąsiedzi w czerwcu zameldują się na polsko-ukraińskich boiskach.

IRLANDIA - Estonia 1:1 (pierwszy mecz 4:0)

Irlandia od 32. minuty prowadziła z Estonią 1:0 po bramce Warda. Goście zdołali jeszcze zdobyć bramkę honorową, która w efekcie dała im remis, jednak i tak żegnają się myślą o występie w Euro 2012.

Wszystkie bramki z baraży na ZCzuba.tv

Jak wygląda podział na koszyki?

Pierwszy koszyk paradoksalnie nie zawiera najsilniejszych drużyn, bo znajdują się w nim gospodarze (Polska i Ukraina), a także obrońca tytułu (Hiszpania). Podział jest następujący:

1. koszyk: Polska, Ukraina, Hiszpania, Holandia

2. koszyk: Niemcy, Włochy, Anglia, Rosja

3. koszyk: Chorwacja, Grecja, Portugalia, Szwecja

4. koszyk: Dania, Francja, Czechy, Irlandia.

Polsce sprzyja trafienie do pierwszego koszyka co nie znaczy, że nie może trafić do bardzo mocnej grupy. "Grupą śmierci" w przypadku biało-czerwonych może być grupa z Niemcami, Portugalią i Francją. Zresztą każdy z rywali z drugiego koszyka będzie dla nich dużym wyzwaniem.

Przy odrobinie szczęścia "grupa marzeń" to Polska, Rosja, Grecja i Irlandia. To i tak bardzo mocni rywale, a Polacy nie będą faworytami.