Guardiola wskazał faworytów Euro. Jedno wielkie zaskoczenie

Rozpoczęło się odliczanie godzin do otwarcia Euro 2024 w Niemczech. Mistrzostwa Europy rozpoczną się już w piątek 14 czerwca. W premierowym spotkaniu gospodarze turnieju zmierzą się ze Szkocją. Pep Guardiola pokusił się o wybranie trzech zespołów, które jego zdaniem są faworytami do końcowego zwycięstwa. Zaskoczeni?

W piątek 14 czerwca 2024 rozpocznie się Euro 2024. Na niemieckich stadionach będziemy mieli okazję oglądać 24 drużyny, które zostały podzielone na sześć grup. Wśród uczestników tej imprezy znajduje się reprezentacja Polski. Zawodnicy Michała Probierza będą rywalizować w grupie D z Austrią, Francją i Holandią.

Zobacz wideo Szczęsny przyjedź do Fenerbahce?! "Mourinho is waiting"

Pep Guardiola wskazał faworytów tegorocznych mistrzostw Europy

Nie brakuje zabaw związanych z mistrzostwami Europy. Kibice przeprowadzają swoje symulacje wyników turnieju, szkoleniowcy typują faworytów. Niedawno Pep Guardiola pokusił się o wskazanie swoich faworytów do końcowego triumfu. Zwrócił uwagę na trzy drużyny. Pominął obrońców turnieju sprzed trzech lat (reprezentację Włoch).

- Faworytami są te same drużyny narodowe, co zwykle. Pewnie będzie kilka niespodzianek, ale Niemcy jako gospodarze muszą znaleźć się w gronie faworytów - podkreślił Guardiola, cytowany przez metro.co.uk.

- Hiszpania dokonała zmiany pokoleniowej. Jest też oczywiście Anglia, która musi zrobić krok do przodu i urosnąć, ale jest coraz bliżej - zaznaczył, po czym argumentował swój wybór. - Anglia ma gigantyczny potencjał i dobrych zawodników zarówno w środku pola, jak i w ataku. Ciekawi mnie, jak sobie poradzą -podsumował szkoleniowiec Manchesteru City.

W jego typach dziwić może brak m.in. reprezentacji Francji. "Trójkolorowi" na poprzednim Euro wygrali swoją grupę, ale niespodziewanie przegrali ze Szwajcarią po rzutach karnych już w 1/8 finału turnieju. Na mundialu w 2022 roku dotarli najdalej ze wszystkich zespołów z Europy i przegrali z Argentyną po rzutach karnych w finale.

Z pewnością Pep Guardiola będzie trzymał kciuki za swoją drużynę narodową na tej imprezie. Hiszpanie w grupie B zmierzą się z Chorwacją (15.06, godz. 18:00), Włochami (20.06, 21:00) i Albanią (24.06, godz. 21:00).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.