Zwycięzca Ligi Europejskiej FC Porto na otwarcie PGE Areny Gdańsk?

Nie Atletico Madryt, nie Lazio Rzym, ani nie Liverpool mają uświetnić otwarcie gdańskiej PGE Areny, jednej z aren Euro 2012. Przeciwnikiem Lechii Gdańsk ma być zwycięzca Ligi Europejskiej i mistrz Portugalii FC Porto.

Polecamy - Zobacz, jak strażacy testują PGE Arenę Gdańsk [ZDJĘCIA]

Rozważania o potencjalnym przeciwniku Lechii trwają już wiele tygodni. Liczba przewijających się wielkich marek europejskiego futbolu rośnie z tygodnia na tydzień, ale Porto od początku znajdowało się w wąskim gronie faworytów.

O możliwości zaproszenia mistrza Portugalii pisaliśmy już w połowie czerwca.

Jak podaje serwis Trójmiasto.pl na otwarciu PGE Areny naprzeciw Lechii stanie właśnie portugalska machina do wygrywania. Porto to 25-krotny mistrz Portugalii mający w dorobku również Puchar Europy (1987, 2004), UEFA (2003), Interkontynentalny (1987, 2004) i Ligi Europejskiej (2011). Portugalczycy są ponoć gotowi do przyjazdu, a według Trójmiasto.pl kontrakt na rozegranie meczu jest już gotowy i czeka tylko na podpisanie. Wiadomo jednak, że pierwotny termin meczu (23 lipca) nie zostanie utrzymany przez przeciągające się w nieskończoność terminy oddania stadionu do użytku.

Wyjściem z sytuacji może być przesunięcie pierwszej kolejki ligowej (29 lipca Lechia ma zainaugurować sezon meczem z Polonią Warszawa) na późniejszy termin, a w jej miejsce rozegranie meczu otwarcia z uznanym europejskim przeciwnikiem. Podobnie rok temu uczyniła Legia Warszawa, gdy miast inaugurować ligę z Jagiellonią Białystok, rozegrała na nowym stadionie na Łazienkowskiej mecz otwarcia z Arsenalem Londyn.

Zobacz, gdzie się będzie kąpał Ronaldo

Więcej o: