Wszystkie stadiony na Euro 2012 są już gotowe!

Od jutra do 31 sierpnia we Władysławowie można oglądać miniatury stadionów na których zostaną rozegrane mecze przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej, co jest częścią projektu Stadiony Piłkarskie 2012.

W hali wystawienniczej o powierzchni 300 m2 będzie można obejrzeć z bliska areny przyszłorocznych mistrzostw. Miniatury stadionu Narodowego w Warszawie, poznańskiego, wrocławskiego, PGE Areny w Gdańsku, lwowskiego, donieckiego, charkowskiego oraz kijowskiego zbudowane są w skali 1:100.

Narodowy zajmie powierzchnię ponad 16 m2, co pozwoli zwiedzającym dostrzec nawet najmniejsze detale. Z kolei miniatura PGE Areny oczaruje zwiedzających swoją identyczną jak w oryginale bursztynową fasadą. Twórcy miniatur dołożyli wszelkich starań, by wiernie oddać wygląd i szczegóły będących jeszcze w trakcie budowy pierwowzorów.

Stadiony Piłkarskie 2012 to także ekspozycja przedstawiająca historię polskiej oraz ukraińskiej piłki nożnej. Jednym z jej elementów są archiwalne zdjęcia obu reprezentacji pośród których będzie można zobaczyć tak unikatowe jak to, które przedstawia polską drużynę narodową przed jej pierwszym oficjalnym meczem w 1921 roku, w którym zmierzyła się w Budapeszcie z reprezentacją Węgier. Panoramiczne zdjęcia z różnych meczów i okresów oraz samych piłkarzy zilustrują najistotniejsze wydarzenia z historii zmagań reprezentacji. Wystawa stanie się także okazją do przybliżenia kibicom historii mistrzostw Europy w piłce nożnej.

- Wystawa może być jedyną okazją dla większości kibiców, by zobaczyć obiekty na których będą odbywały się przyszłoroczne mecze Euro 2012, a z pewnością jedyną, aby zobaczyć je wszystkie w jednym miejscu. Pomimo braku autostrad i wciąż opóźniających się otwarć nowych stadionów piłkarskich na rok przed rozpoczęciem turnieju, udało nam się we Władysławowie oddać do dyspozycji kibiców areny przyszłorocznych mistrzostw - komentuje rzecznik prasowy wystawy, Jan Pilewski.

Wystawa została zorganizowana przy współpracy Burmistrza Miasta Władysławowo oraz Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Regionów PARK.

Wystawa jest zlokalizowana na terenie Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Dworcowej.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku ?

PODOBA CI SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY SPODOBAŁ SIĘ TEŻ TWOIM ZNAJOMYM!

Więcej o: