Euro 2012. Prandelli: Totti i Del Piero mają szanse wrócić do reprezentacji i zagrać na Euro 2012

Selekcjoner reprezentacji Włoch Cesare Prandelli stwierdził, że Alessandro Del Piero i Francesco Totti mają szanse wrócić do kadry. Trener oczekuje od weteranów determinacji i ciężkiej pracy w klubach.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Obaj piłkarze mają za sobą dobry sezon w Serie A. Mimo, że Juventus i Roma nie wywalczyły sobie prawa gry w Lidze Mistrzów i Del Piero i Totti byli wyróżniającymi się piłkarzami w swoich ekipach.

Swoją postawą na boisku Del Piero przekonał działaczy, by ci przedłużyli jego kontrakt z Juventusem o kolejny rok. Totti wyprzedził Roberto Baggio w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Serie A. Legendarny piłkarz Romy strzelił swoją 205. bramkę w karierze i wskoczył na piąte miejsce na liście najlepszych napastników ligi włoskiej.

Mimo że obaj oficjalnie zakończyli swoje reprezentacyjne kariery (Totti po MŚ 2006, Del Piero po Euro 2008), Prandelli nie zamyka im drzwi do kadry. Szkoleniowiec przyznał, że jeżeli gwiazdorzy utrzymają wysoką formę i będą ciężko pracowali w klubie, otrzymają powołania do drużyny narodowej.

- Jeżeli w lutym Totti i Del Piero pokażą, że są w stanie grać na wysokim poziomie i ich przygotowanie kondycyjnie będzie takie jak miesiąc temu, przemyśle ich powołanie na Euro 2012 - przyznał Prandelli zaskakując opinię publiczną we Włoszech. Wszak Del Piero ma 37 lat, zaś Totti jest jedynie dwa lata młodszy.

Euro 2012 tuż tuż! Sport.pl nie pozwoli Ci przegapić nic ważnego! ?

 

Reprezentacja Polski zagra z Włochami? ?

Więcej o: