Eliminacje Euro 2012. Zwycięstwa Niemiec, Włoch i... Liechtensteinu

Niemcy pokonały w Wiedniu Austrię 2:1 w najciekawszym z piątkowych meczów eliminacji Euro 2012. Włochy łatwo poradziły sobie z Estonią 3:0. Nie zabrakło niespodzianek. Francja tylko zremisowała 1:1 z Białorusią. Liechtenstein pokonał Litwę 2:0.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Grupa A - tabela ?

Niemcy dzięki zwycięstwu umocniły się na prowadzeniu w grupie. Austrię pokonali choć nie zagrał najlepszy napastnik reprezentacji Miroslav Klose. Belgowie i Turcy podzielili się punktami i tracą dystans do rywali.

Kazachstan - Azerbejdżan 2:1 ?

Austria - Niemcy 1:2 ?

Belgia - Turcja 1:1 ?

Grupa C- tabela ?

Włosi, podobnie jak Niemcy budują przewagę nad rywalami. Bramkarz Wisły Sergiej Pareiko był bez szans i puścił trzy gole. Wyspy Owcze znów przegrały w tych eliminacjach na razie zdobyły tylko punkt.

Wyspy Owcze - Słowenia 0:2 ?

Włochy - Estonia 3:0 ?

Grupa D - tabela ?

Francuzi prowadzą w grupie, choć z Białorusinami nie wygrali. Jesienią dali się ograć na Saint Denis, a w piątek zaledwie zremisowali w Mińsku. za ich plecami trwa walka o drugie miejsce. Białoruś o punkt wyprzedza Albanię i Rumunię, która łatwo ograła Bośnię i Hercegowinę. W drugiej połowie w składzie bośniackiego zespołu pojawił się pomocnik Lecha Semir Stilić.

Rumunia - Bośnia i Hercegowina 3:0 ?

Białoruś - Francja 1:1 ?

Grupa E - tabela ?

Lider - Holandia - w piątek nie grała. Wicelider - Szwecja - wysoko pokonał Mołdawię. Finlandia męczyła się z San Marino, ale wygrała 1:0. Dla gospodarzy te eliminacje są fatalne. W sześciu meczach nie zdobyli punktu, ani bramki, a stracili ich trzydzieści.

Mołdawia - Szwecja 1:4 ?

San Marino - Finlandia 0:1 ?

Grupa F - tabela ?

W jedynym piątkowym meczu tej grupy Chorwacja pokonała Mołdawię i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. Wyprzedziła Grecję.

Chorwacja - Gruzja 2:1 ?

Grupa I - tabela ?

Największa niespodzianka piątkowych meczów miała miejsce w Vaduz. Lichtenstein, który do tej pory przegrał wszystkie cztery mecze i zdobył tylko jedną bramkę, pokonał Litwę 2:0. W przegranej reprezentacji zagrali Andrius Skerla i Tadas Kijanskas z Jagiellonii Białystok, Mindaugas Panka i Darvydas Sernas z Widzewa, a także Tadas Labukas z Arki Gdynia.

Liechtenstein - Litwa 2:0 ?

Bądź częścią Euro 2012 - wejdź na specjalny serwis Sport.pl ?

Więcej o: