Euro 2012. Miasto Gdańsk i UEFA szukają wolontariuszy

Rozpoczęły się rekrutacje wolontariuszy w związku z otwarciem PGE Areny, a 14 czerwca ruszy rekrutacja online ochotników do UEFA EURO 2012. Jedni i drudzy będą się wspierać podczas przyszłorocznej imprezy w Gdańsku.

Swoich wolontariuszy osobno organizują miasto Gdańsk oraz UEFA EURO 2012. Pierwsi potrzebują ochotników już 23 czerwca na dzień otwarty PGE Areny, kiedy będzie mógł ją zwiedzić każdy zainteresowany.

Do obsługi stadionu, mogącego pomieścić 44 tys. osób, będzie potrzebnych 90 wolontariuszy. Za rekrutację odpowiedzialni są Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku wraz z Gdańskim Urzędem Miasta oraz Lechia Operator.

Do zadań wolontariuszy organizowanych przez Urząd Miasta będzie należeć informowanie o sposobach dotarcia do stadionu, o parkingach w mieście, komunikacji miejskiej oraz przekazywanie informacji na temat atrakcji poza samym stadionem. Wolontariusze wspierać będą także oprowadzających po stadionie oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na tej imprezie. Będzie to rozgrzewka do tego, co odbędzie za rok o tej porze, podczas Euro 2012.

Wolontariusze mogą liczyć na bilety miejskiej komunikacji, napój i posiłek, identyfikator, a także koszulkę i gadżety promocyjne. Dodatkowo wezmą udział w szkoleniach przygotowujących do wykonywania zadań. Wypełniony formularz rekrutacyjny ze strony organizatora należy wysłać na adres buczynski@wolontariat.org.pl.

Rekrutacja UEFA EURO 2012 zacznie się dopiero 14 czerwca i drogą online będzie można się zarejestrować, a wymagania są bardzo podobne. Należy mieć ukończone 18 lat, posługiwać się językiem angielskim oraz w zależności od sektora, do którego się trafi, może być potrzebne prawo jazdy lub umiejętność obsługi komputera.

- To fantastyczna okazja, aby przeżyć niepowtarzalną przygodę, zdobyć nowe doświadczenie, poznać, jak wygląda organizacja takiej imprezy "od kuchni". Podczas rekrutacji nie gra roli wiek ani płeć - zachęca do podjęcia wyzwania Kamila Czerwińska, menedżer do spraw wolontariatu, i dodaje: - Chcemy zachęcić do podjęcia tego rodzaju pracy, choć zdajemy sobie sprawę, jaki PR ma wolontariat, że jest to praca dla "frajerów", bo za to się nie płaci. My chcemy od tego odejść, pokazać, że może to być początek kariery, możliwość zdobycia doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłości, poprzez zdobyte kontakty i przyjaźnie.

Wolontariusze obu organizacji będą ze sobą współpracować podczas Euro 2012, a przygotowanie do dnia otwartego na PGE Arenie będzie tylko rozgrzewką przed tym, co czeka organizatorów i uczestników podczas przyszłorocznej imprezy.

Znajdź Trójmiasto-Sport.pl na portalu Facebook ?

Więcej o: