Niemcy w trakcie Euro 2012 zamieszkają w Gdańsku! To prawie pewne

Przedstawiciele niemieckiej federacji kilkukrotnie wizytowali centrum pobytowe w Gdańsku, oglądali stadion przy ul. Traugutta oraz hotel Dwór Oliwski. - Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, ale z nieoficjalnych informacji wiemy, że Niemcy chcą w trakcie Euro mieszkać w Gdańsku - mówi dyrektor gdańskiego MOSiR Leszek Paszkowski.

O tym jak poważnie Niemcy myślą o Gdańsku w kontekście Euro 2012 świadczy fakt, że kilkanaście dni temu w składzie delegacji wizytującej obiekty centrum pobytowego był selekcjoner kadry Joachim Loew. Towarzyszył mu m.in. dyrektor niemieckiej reprezentacji Oliver Bierhoff. - Loew najbardziej zainteresowany był oczywiście bazą treningową stadionu MOSiR [na co dzień grają tam piłkarze Lechii] - mówi dyrektor Paszkowski. - Był bardzo zadowolony stanem murawy, jej wielkością i jakością. Co ciekawe nie interesował go wygląd i standard szatni gdyż jak stwierdził piłkarze raczej nie będą z nich korzystać. Na trening wychodzić będą prosto z autokaru i podobnie po zajęciach od razu wracać będą do bazy - podkreśla Paszkowski.

A bazą będzie pięciogwiazdkowy hotel Dwór Oliwski. Poza tym niemiecka delegacja wizytowała kompleks sportowy gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, który ma być wykorzystany jako dodatkowa arena treningowa. Z kolei hala uczelni ma służyć jako centrum konferencyjne. Niemcy analizowali również czas i sposób dojazdu z tych miejsc na lotnisko i na stadion PGE Arena Gdańsk.

GALERIA: Zobacz najpiękniejszy stadion w Polsce ?

 

kliknij w miniaturkę, żeby przejść do galerii

 

- Niemcy są bardzo zainteresowani pobytem w Gdańsku i to bez względu na to czy będą wylosowani w grupie "polskiej" czy "ukraińskiej". Mamy pewne przecieki, że już podjęli ostateczną decyzji, ale oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie mamy - zaznacza Paszkowski.

Oprócz Niemców gdańskie centrum pobytowe wizytowali również Francuzi oraz Hiszpanie, jednak to Niemcy są najbardziej konkretni. - Dla nas goszczenie tak znakomitej drużyny byłoby zaszczytem, czekamy na Niemców z otwartymi rękoma - dodaje dyrektor gdańskiego MOSiR.

Losowanie grup Euro 2012 odbędzie się 2 grudnia w Kijowie i zapewne po tym terminie poszczególne federacje oficjalnie ogłoszą dokonany przez siebie wybór centrów pobytowych. Każdy uczestnik finałowego turnieju ma wcześniej prawo wskazać w Polsce i na Ukrainie jeden główny ośrodek oraz podać dwa rezerwowe.

Polecamy - Pięć najgorszych meczów Lechii w XXI wieku [WIDEO]

Czy PGE Arena będzie gotowa na 9 czerwca? Znajdź Trójmiasto-Sport.pl na portalu Facebook ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.