El. Euro 2012. Capello: Carroll musi mniej pić

Andy Carroll przechodząc w styczniu do Liverpoolu stał się najdroższym brytyjskim piłkarzem. We wtorek w meczu z Ghaną 22-latek zanotuje swój drugi w karierze występ w reprezentacji, a selekcjoner Anglików przed meczem postanowił udzielić młodemu zawodnikowi kilku rad. Zdaniem Włocha, Carroll powinien zdecydowanie rzadziej zaglądać do kieliszka. - Musi uważać na otoczenie - mówi.

W młodym Brytyjczyku Capello upatruje przyszłą gwiazdę reprezentacji, ale uprzedza byłego piłkarza Newcastle, by ten kontrolował swoje zachowanie i przestał tyle pić.

Fabio Capello powiedział mediom: - Rozmawiałem z nim na osobności. Myślę, że nie tylko Andy lubi piwo. Ale musi się poprawić i pić mniej. Jest młody, ale jego prawidłowe zachowanie jest teraz bardzo ważne. Cały czas musi być ostrożny. Gdy w grasz w reprezentacji Anglii, fani, dziennikarze, fotoreporterzy i ludzie dookoła przywiązują ogromną uwagę do twoich poczynań.

Carroll ma przed sobą ważny okres w reprezentacyjnej karierze. 22-latek będzie najbardziej wysuniętym napastnikiem we wtorkowym meczu z Ghaną. Capello zapowiedział, że zagra ustawieniem 4-3-3, które w spotkaniu z Walijczykami zapewniło "Wyspiarzom" zwycięstwo. W następnym meczu eliminacyjnym do Euro 2012 Capello nie będzie mógł skorzystać z Wayne'a Rooneya i jego miejsce zajmie najprawdopodobniej perspektywiczny gracz Liverpoolu. Napastnik Manchesteru musi pauzować z powodu żółtych kartek.

Capello chciał wystawić kadrę bez gwiazd w meczu towarzyskim z Ghaną ?

Więcej o: