Eliminacje Euro 2012. Na kłopoty "Van Gol"

Ruud Van Nisterlooy nie był przewidziany na marcowe mecze reprezentacji Holandii w eliminacjach do Euro 2012. Kontuzje kilku zawodników zmusiły trenera do zmiany decyzji. Bert van Marwijk jednak wysłał powołanie do grającego obecnie w Hamburgu piłkarza. "Van Gol" ma zagrać w meczach z Węgrami (25 i 29 marca).

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Holenderska federacja ogłosiła, że były piłkarz Manchesteru United i Realu Madryt zostanie powołany by załatać dziurę po kontuzjowanych Robbenie, Janssenie  ? i Huntelaarze. Razem z nim do reprezentacji dołączą Luuk de Jong i Jeremain Lens.

Ogłaszając skład w zeszłym tygodniu trener van Marwijk zaznaczył, że grjący obecnie dla Hamburgera van Nistelrooy może być powołany do kadry jako zastępstwo dla Huntelaara.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy van Nisterlooy łata skład kadry. Nieobecny na mundialu w RPA piłkarz jeszcze w tym samym roku był powoływany na mecze eliminacyjne Euro 2012. Zastąpił wówczas kontuzjowanego Robina van Persiego. 34-latek zagrał w meczach przeciwko San Marino i Finalandii, strzelając tym pierwszym jednego gola. Był powołany także na dwa kolejne spotkania - w październiku z Mołdawią i Szwecją, pojawiając się na boisko tylko w drugim z tych meczów, w 84. minucie spotkania. Łącznie w reprezentacji zagrał w 68 meczach (łącznie w towarzyskimi), trafiając do bramki 34 razy.

Po czterech meczach eliminacyjnych Holendrzy są liderem grupy E (12 pkt. w czterech meczach). Nad drugimi w tabeli Węgrami mają trzy oczka przewagi. Pierwsze bezpośrednie spotkanie oba zespoły rozegrają w piątek na Węgrzech, rewanż 29 w Amsterdam Arena.

Plaga kontuzji także w reprezentacji Serbii ?

Więcej o: