Eliminacje Euro 2012. Plaga kontuzji w Serbii

Kolejni piłkarze dołączają do listy kontuzjowanych reprezentantów Serbii. Zespół walczący o eliminacje do Europ 2012 jeszcze w marcu zmierzy się z Irlandia Północną i Estonią.

Specjalny serwis Sport.pl o Euro 2012 ?

Jako ostatni na ową listę odpisali się obrońca Pavle Ninkov i środkowy pomocnik Zdravko Kuzmanović. Wcześniej ze składu wypadł kapitan Manchesteru United Nemanja Vidić. Serbski obrońca nie wystąpi w piątkowym spotkaniu na wyjeździe z Irlandią Płn., ale w ocenie trenera Vladimira Petrovicia może wrócić do zdrowia na wyjazdowe spotkanie z Estonią 29 marca

- To nigdy nie jest przyjemna sytuacja, gdy musisz przetasować skład. Jednak na wypadek, gdyby podstawowi piłkarze nie doszli do siebie, mamy gotowych zmienników - uspokajał szkoleniowiec. Jego drużyna ma bardzo ciężką sytuację w grupie C. Zajmuje piątą pozycję z czterema punktami na koncie po czterech meczach. - Mamy nadzieję, że wszyscy kontuzjowani będą dysponowani już na mecz z Estonią - mówił Petrović.

Najwięcej kłopotów trener może mieć z ustawieniem ofensywy. W składzie zabraknie na pewno dwóch powołanych do kary napastników - Dragan Mrdja przez kontuzję już zakończył sezon a Danko Lazović w ubiegłym tygodniu ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Niepewny jest także występ Nikoli Zigicia (uraz pachwiny).

Co więcej brakować będzie też kibiców. Po chuligańskich zachowaniach w październikowym eliminacyjnym meczu we Włoszech Serbia otrzymała karę jednego meczu przy pustych trybunach.

Liderem grupy C są Włosi, którzy po czterech meczach mają na koncie 10 punktów. Za ich plecami są Słoweńcy (7 pkt.) i Estonia (6). Najbliższy rywal Serbów - Irlandia Płn. - jest czwarta, ostatnie miejsce zajmują Wyspy Owcze.

Awans do turnieju głównego wywalczy zwycięzca każdej z sześciu grup i najlepszy zespół spośród wiceliderów. Pozostałe drużyny z drugich miejsce zagrają w barażach o ostatni ósmy bilet do turnieju głównego. Udzial w nim mają zapewnieni gospodarze imprezy - Polska i Ukraina.

Balotelli apeluje: "Potrzebuję pomocy" ?

Więcej o: