Eliminacje Euro 2012. Mario Balotelli: Potrzebuję pomocy

- Rozmawiałem z nim. Zdaje sobie sprawę, że popełnił głupstwo. Powiedział mi: Ktoś powinien mi pomóc, bo zawsze wszystko psuję - powiedział dziennikarzom trener reprezentacji Włoch Cesare Prandelli. Napastnik Manchesteru City z powodów dyscyplinarnych nie został powołany do kadry na mecze ze Słowenią i Ukrainą w eliminacjach Euro 2012.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Balotelli został wykluczony z kadry po czwartkowym wybryku w meczu Ligi Europejskiej z Dynamem Kijów, gdy wyciągniętą nogą zaatakował Gorana Popowa. Sędzia wyrzucił go z boiska. W karierze zaledwie 20-letniego napastnika to już czwarta czerwona kartka i druga, odkąd w tym sezonie trafił do Anglii.

Według trenera naruszył kodeks etyczny obowiązujący w kadrze. Za podobne przewinienie w meczu Ligi Mistrzów z Szachtarem, do reprezentacji nie powołano pomocnika Romy Daniele De Rossiego. Włoch, który uderzył Darjo Srnę, już został ukarany przez UEFA dyskwalifikacją na trzy mecze.

- Jest w kadrze kodeks etyczny, który złamałem. To było okropne zachowanie, w dodatku wszystko opisano i pokazano w mediach. Mam nadzieję, że szybko wrócę do kadry - powiedział De Rossi.

Holandia bez Arjena Robbena ?

Więcej o: