Bilety na Euro. Ponad 50 tys. zarejestrowanych osób

Już ponad 50 tysięcy osób z ponad 100 krajów całego świata zarejestrowało się na oficjalnej stronie UEFA, na której można rezerwować bilety na Euro 2012.

Serwis funkcjonuje dopiero dwa dni, jednak cieszy się ogromną popularnością. Dyrektor turnieju Adam Olkowicz zapewnił jednak na konferencji prasowej w Warszawie, że kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia i każdy ma równe szanse na zdobycie wejściówki. Przedstawiciele UEFA zdradzili, że kupując bilety na turniej będzie można wybrać różne możliwości zakupu biletu: Oprócz wejściówek na pojedyncze mecze, będzie można wybrac opcję "Podążam za swoim zespołem", gdy kibic dostaje trzy bilety na mecze grupowe oraz vouchery na możliwe spotkania swojej drużyny w fazie pucharowej. Jeśli jego zespół wyjdzie z grupy, to vouchery będą zamienione na bilety, a jeśli nie to otrzyma zwrot pieniędzy.

Nowy pakiet przeznaczony jest dla mieszkańców konkretnych miast-gospodarzy. Można ubiegać się o bilety na wszystkie mecze rozgrywane na konkretnym stadionie. Poza tym dostępny będzie specjalny pakiet dla niepełnosprawnych kibiców.

Jedna osoba może się starać o cztery bilety na cztery mecze. Mogą to być tylko osoby fizyczne, firmy nie mogą się starać o wejściówki z ogólnej puli. Kolejność zgłoszeń nie będzie istotna, gdyż każda osoba która zgłosi się w określonym terminie, będzie miała równe szanse na wylosowanie.

Dostępne będą bilety w czterech kategoriach cenowych uzależnionych od miejsca na stadionie - najtańsze wejściówki zaczną się od 40 euro. Tylko w tej walucie mogą być dokonywane płatności, choć Polacy i Ukraińcy będą mogli płacić w swojej walucie. Płatności dokonywane będą kartami kredytowymi choć mieszkańcy państw - gospodarzy mogą płacić przelewami bankowymi. Podatek w naszym kraju będzie wynosił 8% i zostanie wliczony w cenę biletu.

Przypomnij sobie radość z przyznania Polsce i Ukrainie prawa do organizacji Euro 2012!

 

Uefa.com będzie jedyną drogą, przez którą można zakupić bilety. UEFA nalega, by nie kupować wejściówek przez żadne inne serwisy, gdyż nie mają one jakichkolwiek uprawnień do ich sprzedaży. Oficjalna strona została uruchomiona 1 lutego i można się już na niej rejestrować. Dokonało już tego ponad 50 tysięcy osób z ponad 100 krajów. Zapłacić za bilety będzie można już w maju. Przedstawiciel UEFA zdradził także, że będzie istniała możliwość wymiany biletu, który nie będzie nam potrzebny. Dokonywać tego będzie można poprzez oficjalną platformę federacji i będzie to proces obsługiwany przez UEFA. Wszelkie próby odsprzedawania biletów poza tą platformą, mogą doprowadzić do anulowania zamówienia przez federację.

Czy wybierzesz się na któryś z meczów Euro 2012 rozgrywanych na PGE Arenie?