Euro 2012. Trener Walijczyków prosi Giggsa o pomoc

Selekcjoner reprezentacji Walii Gary Speed chce zaangażowania w drużynę narodową jej byłego napastnika Ryana Giggsa, który wcześniej był rozpatrywany nawet w charakterze trenera kadry. Giggs miałby dołączyć do kadry szkoleniowej reprezentacji.

Napastnik Manchesteru United potwierdził już, że pomoże zespołowi, ale nie wróci do reprezentowania na murawie barw swojego kraju.

Gary Speed objął kadrę Walii w ubiegłym roku i mówiło się nawet o tym, że Giggs ma zagrać z opaską kapitana w meczu z Anglikami. Speed jednak zdementował te pogłoski i zaproponował 37-latkowi miejsce w zespole trenerskim.

- Jego udział wyszedłby na dobre i piłkarzom, i kibicom, i mnie i oczywiście samemu Ryanowi. Chciałbym, żeby był tego częścią, by mógł mnie zastąpić, gdy odejdę - powiedział obecny trener Walijczyków.

- Mamy świetnych piłkarzy. Są Gareth Bale i Craig Bellamy, jest Aaron Ramsey, ale potrzebujemy ich 23 czy 24, by coś osiągnąć. Mamy obecnie grupę piłkarzy, która może być razem przez 10 lat - dodał Speed na temat potencjału swoich podopiecznych.

Walia w eliminacjach do Euro 2012 przegrała do tej pory wszystkie 3 mecze i zajmuje obecnie ostanie miejsce w grupie G.

Roonej wraca do gry ?

Więcej o: