Piłka nożna. Loew: Stać nas na wygranie Euro lub mistrzostwa świata

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew powiedział w poniedziałek, że prowadzona przez niego kadra jest w stanie wygrać Euro 2012 lub mistrzostwa świata w 2014 roku. Loew twierdzi, że Niemcy są jednym z nielicznych krajów utrzymując się przez wiele lat na szczycie.

A jak wyglądałby Sport.pl, gdybyś to Ty nim zarządzał?... ?

- Mam przeczucie... że nasza drużyna wygra mistrzostwa Europy w 2012 roku, lub pokusi się o końcowy triumf podczas mundialu w 2014 roku - zadziwił swoją wypowiedzią Loew, w wywiadzie dla Kickera.

- Jesteśmy jedyną obok Hiszpanii drużyną, która konsekwentnie utrzymuje się na szczycie. Od dwóch lat znacznie podnosimy umiejętności. Stajemy się coraz lepsi. To niezbędny warunek, by zwyciężać - powiedział pewny siebie selekcjoner naszych zachodnich sąsiadów.

Niemcy zakończyli mistrzostwa świata na trzecim miejscu, pokonując w meczu o brązowy medal Urugwaj. Wcześniej w wielkim stylu ogrywali Anglię (4:1) i Argentynę (4:0). Dopiero porażka w półfinałowym meczu z Hiszpanią, zamknęła drogę Loewowi i spółce do złotego medalu.

Reprezentacja Niemiec jest rzecz jasna jednym z faworytów zbliżających się Euro 2012. W eliminacjach do turnieju, nasi sąsiedzi przewodzą w grupie A - zdobyli w czterech meczach komplet punktów, strzelając 13 goli i tracąc tylko jedną bramkę.

Więcej informacji o Euro 2012 w specjalnym dziale Sport.pl ?

Więcej o: