Euro 2012 ostatnim dla Mortena Olsena

Trener reprezentacji Danii poinformował, że nie przedłuży wygasającego w połowie 2012 r. kontraktu z duńską federacją. Mistrzostwa w Polsce i na Ukrainie będą dla niego ostatnimi w roli trenera kadry, jeśli Dania się zakwalifikuje. Olsen trenuje duńską kadrę od 10 lat.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- To moje ostatnie eliminacje. Więcej kontraktu nie przedłużę - powiedział dziennikarzom trener, który w styczniu tego roku przedłużył kontrakt do 2012 r. - Nie ma w tym żadnej sensacji - dodał.

- Teraz eliminacje to jedyne, co mnie zajmuje. Ważne jest bym pozostawił mojemu następcy, ktokolwiek nim będzie, dobrych piłkarzy i dobrą drużynę. Poinformowałem federację już teraz, dzięki temu jest czas by spokojnie znaleźć dobrego kandydata - twierdzi trener, który pozostał na stanowisku mimo spekulacji, że z kadrą pożegna się już po mundialu w RPA, gdzie Dania nie wyszła z grupy.

61-letni Olsen jest trenerem reprezentacji Danii od 2000 r. Miesiąc temu, wygrywając ze Szwecją, poprowadził drużynę w setnym meczu. Pod jego wodzą Dania zagrała na MŚ w 2002 i 2010 r. a także podczas Euro 2004.

Alexander Frei ? nie zagra na Euro 2012

Więcej o: