Brytyjski tygodnik: Powrót polskiej piłki, jest coraz lepiej

Polski futbol znowu w modzie. Lechia Gdańsk wykorzystuje ducha Solidarności by wesprzeć polski boom, a nowo wybudowane stadiony zachęcają kibiców, którzy biją rekordy frekwencji - pisze brytyjski tygodnik The Observer.

Brytyjski gazeta zauważa rozwój polskiego futbolu. Dziennikarze docenili pomysł Lechii Gdańsk, która w 30 rocznicę Solidarności występuje w koszulkach upamiętniających to wydarzenie, co pozwala wesprzeć "boom" na piłkę nożną, który ostatnio jest w Polsce trendem.

Według "Observera" entuzjazm wśród kibiców rośnie, a jego siłą napędową są przygotowania do Euro i nowobudowane stadiony. Te stare budziły lęk nie tylko wśród polskich klubów.

Nowy stadion Lecha, który będzie jedną z czterech polskich aren Euro 2012, zrobił duże wrażenie na Anglikach. - Polskiego rozwoju doświadczył Manchester City. Nowy obiekt zachęcił do przybycia tłumy kibiców, co miało duży wpływ na porażkę drużyny Manciniego.

Gazeta zauważa wzrost popularności piłki nożnej w Polsce, co przekłada się na kolejne rekordy frekwencji. Przyczynia się do tego również nowy wspaniały obiekt Legii Warszawa.

Alexander Frei nie zagra w Polsce i na Ukrainie ?

W grudniu 70 ton przykryje Stadion Narodowy ?

Oto Paul będzie typował mecze Euro 2012? ?

2000 biletów dla mieszkańców miast-gospodarzy ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.