Euro 2012. UEFA chce dodatkowych sędziów na mistrzostwach

UEFA chce, by w meczach finałowego turnieju Euro 2012 dodatkowi sędziowie pomagali trójce arbitrów w osądzaniu, czy piłka minęła linię bramkową. Poinformował o tym w czwartek w Warszawie Michel Platini.

- Będziemy szukać możliwości, by dodatkowi sędziowie pomagali arbitrom podczas finałów w Polsce i na Ukrainie - powiedział prezydent UEFA Michel Platini podczas swojej czwartkowej wizyty w Warszawie. - Dodatkowi sędziowie będą kontrolować, czy piłka przekroczyła linię bramkową - wyjaśnił.

International Football Association Board, światowa organizacja ustalająca oficjalne zasady gry w piłkę nożną, od dawna debatuje co zrobić z problemem kontrowersyjnie uznanych bądź nieznanych bramek. Sprawa zrobiła się głośna po tegorocznym mundialu, gdzie nie została uznana poprawnie zdobyta bramka dla Anglików w meczu z Niemcami.

- IFAB zaakceptowała dodatkowych sędziów w meczach Ligi Europejskiej i Ligi Mistrzów, ale nie w meczach pomiędzy drużynami narodowymi - zaznaczył Platini.

W przyszłym tygodniu IFAB zbiera się by rozważyć propozycję zastosowania technologii linii bramkowej. Wcześniej to samo ciało odrzuciło propozycję, by sędziowie korzystali z powtórek wideo. Argumentowano to zaburzeniem tempa gry.

Specjalny serwis Sport.pl. Wszystko o Euro 2012 ?

Więcej o: