El ME 2012. Serbska prasa: Przyczyną zajścia konflikt prezesa z kibicami

PRZEGLĄD PRASY. We wtorek mecz eliminacyjny ME 2012 między Włochami a Serbią został przerwany z powodu skandalicznego zachowania serbskich kiboli, którzy na stadionie w Genui rzucali race na murawę, a także starli się z policją. Serbska prasa szuka przyczyny zajścia: - To nie dzieło przypadku, efekt kryzysu finansowego, a ciąg dalszy konfliktu z prezesem Serbskiej Federacji Piłki Nożnej - pisze jeden z czołowych dzienników Danas.

Zobacz co na temat zajścia napisała włoska prasa ? Danas:

" Organizatorzy, sędziowie, oba zespoły, jak również delegaci UEFA wykazali się w starciu z serbskimi dzikusami cierpliwością godną Gandhiego. Dzięki ich postawie nikomu z obecnych na stadionie w Genui nie spadł włos z głowy.[...]

Skandal z kibicami naszej reprezentacji w roli głównej nie jest dziełem przypadku, kryzysu finansowego czy młodzieńczego buntu. Przyczyną jest nie najlepsza w tych eliminacjach postawa naszych piłkarzy (przyp. red. Serbia zajmuje przedostatnie miejsce w grupie i do lidera, Włochów traci 3 punkty), a także walka między kibicami, a Tomislavem Karadzicem, prezesem Serbskiej Federacji Piłki Nożnej.

Stankovic i jego podopieczni są tylko pionkami w grze politycznej. W tym kraju wszystko to polityka, tym razem ucierpieli niewinni (piłkarze), którym nie pozostało nic innego, jak udać się do szatni ze łzami w oczach."

Zobacz zadymę na Zczuba tv ?

Politika:

Internetowe wydanie dziennika Politika mimo tytułu oceniającego zajście ogranicza się do suchej sprawozdawczości,. "Największy skandal w historii serbskiego sportu" głosi nagłówek.

Zdaniem dziennikarzy wpływ na agresywne, kibolskie zachowanie na stadionie miał wcześniejszy incydent z bramkarzem reprezentacji Dejanem Stankovicem. Lżony tuż przed meczem przez chuliganów, golkiper Partizana Belgrad postanowił w spotkaniu nie występować. Decyzję poprał szkoleniowiec Vladmir Petrovic i bramki Serbii bronił Zeljko Brkic.

Gazeta codzienna wskazuje na bardzo ważny fakt. Karygodne zachowanie Serbów wznowi debatę w kraju nad sposobem sprzedaży biletów na mecze międzynarodowe. Bardzo możliwe, że w przyszłości, aby zakupić wejściówkę na mecz Serbii, trzeba będzie najpierw wylegitymować się paszportem.

Blic:

Serbski tabloid Blic pisze o "Kolejnym wstydzie Serbów": "Powolna degradacja serbskiej reprezentacji, która rozpoczęła się porażką z Estonią, nabiera tempa, obecnie odbywa się z rakietową prędkością.

Możemy się tylko domyślać jak wielkiego wstydu najedli się nasi piłkarze, gdy po 7 minutach mecz z Włochami został przerwany.

Może i na mówienie o konsekwencjach tego zdarzenia jest za wcześnie, jednakże nie trudno zauważyć, że po przegranej z Estonią i bardzo prawdopodobnym walkowerze, w bardzo krótkim czasie misternie budowana, niezwykle delikatna dobra atmosfera wokół naszej drużyny narodowej została zniszczona. Niestety, ale serbska piłka wkracza znowu w ciemne wieki"

Serbscy kibole przerwali mecz (galeria)

 

Bitwa w Genui po meczu Włochy - Serbia