Losy ćwierćfinałów Euro 2012 rozstrzygną się w... Mińsku?

Gdańsk, Wrocław i Warszawa z niecierpliwością będą dziś nasłuchiwać doniesień z Mińska. To właśnie tam UEFA może, ale nie musi, ogłosić w których Polskich miastach odbędą się ćwierćfinały Euro 2012.

- Czy dziś poznamy tę decyzję, wie tylko kierownictwo UEFA - przyznaje w rozmowie z TOK FM szef polskiej części turnieju Adam Olkowicz. Porządek obrad Komitetu Wykonawczego zawiera dość ogólny punkt: "sprawy związane z organizacją Euro". Jeśli więc UEFA uzna, że wszystko jest już jasne, wtedy ogłosi swoją decyzję.

Polacy zaproponowali, aby ćwierćfinały odbyły się w Gdańsku i Warszawie, gdzie dodatkowo rozegrany zostanie mecz otwarcia, jeden z półfinałów i wszystkie spotkania reprezentacji Polski. Z taką decyzją nie zgadza się Wrocław, który wraz z Poznaniem miałby gościć drugą grupę, ale ostateczne zdanie w tej kwestii należy do UEFA.

Federacja ma dziś też potwierdzić, w ilu ukraińskich miastach odbędzie się turniej. - Moje zdanie w tej kwestii jest doskonale znane. Euro 2012 powinny zorganizować cztery polskie i cztery ukraińskie miasta. W końcu tak umówiliśmy się, gdy wspólnie składaliśmy aplikację o organizację turnieju - kończy Olkowicz.

Wszystko o Euro 2012 znajdziesz w specjalnym serwisie Sport.pl ?

Więcej o: