Jakie maskotki na Euro 2012? Minister zdradza szczegóły

Postacie bliźniaków - polskiego i ukraińskiego mają być maskotkami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku - zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie minister sportu Adam Giersz.

Jeszcze do niedawna wiadomo było tylko, że przygotuje ją na zlecenia UEFA firma Warner Bros. Jej specjaliści są autorami między innymi postaci Królika Bugsa i Strusia Pędziwiatra. Nie wiadomo było, czy będzie to zwierzątko czy jakaś inna postać, ani jakiej będzie płci. Minister Sportu Adam Giersz powiedział na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami na Stadionie Narodowym, że maskotkami Euro 2012 będą postacie piłkarzy bliźniaków - polskiego i ukraińskiego. Na pytanie, czy maskotki są ładne, minister zawahał się i nie udzielił odpowiedzi. Giersz zapowiedział, że maskotki zostaną oficjalnie zaprezentowane 17 listopada w Poznaniu podczas meczu towarzyskiego pomiędzy reprezentacjami Polski i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Minister sportu zapowiedział też, że walczy o to, aby podczas Euro 2012 wszystkie cztery ćwierćfinały odbywały się Polsce. Według wstępnych ustaleń dwa mecze ćwierćfinałowe - w Warszawie i Gdańsku - odbędą się w Polsce, a dwa na Ukrainie.

Zobacz jak rośnie Stadion Narodowy