Eliminacje Euro 2012. Maradona chce poprowadzić Portugalię

Diego Maradona jest jednym z trzech trenerów zza oceanu, którzy chcą zastąpić Carlosa Queiroza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Portugalii, która walczy o awans na Euro 2012.

W zeszłym tygodniu Queiroz został zwolniony przez portugalską federację w wyniku sześciomiesięcznego zawieszenia przez Portugalską Agencję Antydopingową. Jego następca ma zostać ogłoszony w najbliższych kilku dniach.

Maradona, a także jego rodak Jose Pekerman oraz Meksykanin Jose Aguirre wymieniani są pośród potencjalnych kandydatów. Portugalska prasa faworyzuje Paulo Bento, byłego szkoleniowca Sportingu Lizbona, ale jak twierdzą źródła zbliżone do federacji, uważa się, że Portugalia potrzebuje trenera z zagranicy, który umie radzić sobie z wielkimi gwiazdami jak Cristiano Ronaldo. Zdaniem wielu Queiroz na tym polu zawiódł.

Portugalczycy bez zawieszonego Queiroza fatalnie rozpoczęli walkę w eliminacjach Euro 2012. Zaczęli od remisu 4:4 na własnym stadionie z Cyprem, a kilka dni później przegrali 0:1 z Norwegią.

- To prawda, że Diego interesuje się pracą z reprezentacją Portugalii. Rozmawialiśmy o tym, jest gotów podjąć się tego zadania, ale na razie nikt się z nim kontaktował - Alejandro Mancuso, asystent Maradony z reprezentacji Argentyny.

Przed Queirozem reprezentację Portugalii prowadził trener z Ameryki Łacińskiej - Brazylijczyk Luiz Felipe Scolari i doprowadził drużynę do finału mistrzostw Europy w 2004 roku oraz półfinału mistrzostw świata dwa lata później.

Specjalny serwis Sport.pl - Euro 2012 ?

Więcej o: