Eliminacje Euro 2012. Piłkarz Widzewa poskromił Czechów

Reprezentacja Czech w swoim pierwszym meczu eliminacji Euro 2012 niespodziewanie przegrała na własnym stadionie z Litwą 0:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla gości piłkarz Widzewa Łódź Darvydas Sernas.

Zobacz gola Sernasa na Zczuba.tv ?

Sernas, który w tym sezonie w lidze polskiej zdobył już trzy bramki dla łodzian, wyszedł na mecz przeciwko Czechom w podstawowym składzie i przebywał na boisku do 65. minuty. Gola zdobył jeszcze przed przerwą, w 26. minucie meczu.

Piłkarza Widzewa zmienił dobrze znany polskim kibicom Robertas Poskus, były zawodnika m.in. Polonii Warszawa i Widzewa Łódź. W zespole Litwy pełne 90 minut rozegrali trzej inni piłkarze Ekstraklasy: klubowy kolega Sernasa Mindaugas Panka oraz Andrius Skerla i Tadas Kijanskas z Jagiellonii Białystok.

Dla Litwinów był to już drugi mecz eliminacji mistrzostw Europy. W pierwszym reprezentacja prowadzona przez Raimondasa Zutautasa zremisowała u siebie ze Szkocją 0:0.