Piłka nożna. Trener Liechtensteinu: Ich się nie da nawet sfaulować

Hiszpania gładko wygrała z Liechtensteinem 4:0 na początek eliminacji do Euro 2012. Trener pokonanej drużyny jest jednak dumny ze swoich zawodników - walczyli i przegrali bowiem z ?niesamowitą ekipą". - Hiszpanii byli tak dobrzy, że moi piłkarze nie byli w stanie nawet się do nich zbliżyć i sfaulować - powiedział Hans-Peter Zaugg.

- Byli dziś niesamowicie silni. Miło było na nich popatrzeć. Nie widzę sposobu, by jakaś drużyna mogła grać lepiej od nich - chwalił Hiszpanów Hans-Peter Zaugg. Mistrzowie Europy nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Liechtensteinu, wyraźnie oszczędzali siły, a i tak byli nieosiągalni dla rywali.

- Moi zawodnicy skarżyli się, że nie byli w stanie nawet się do nich zbliżyć i sfaulować. Gdy tylko mieliśmy piłkę, zaraz ją traciliśmy. Chwilami wydawało się, że oni mają dwa razy więcej graczy niż my - dodał trener.

- Ich styl jest niesamowity. Podają piłkę szybko i precyzyjnie. Cieszę się, że mogliśmy z nimi grać, że przyjechała tu najlepsza drużyna w Europie. Walczyliśmy, jak mogliśmy. Szkoda trochę dwóch goli, które padły po naszych prostych błędach, ale rywale byli po prostu nie do zatrzymania - zakończył Hans-Peter Zaugg.

Poczytaj o meczu Hiszpanii

Więcej o: