Euro 2012. NIK chwali postępy w budowie stadionów

Najwyższa Izba Kontroli ogłosiła wyniki kontroli przebiegu przygotowań do Euro 2012. Raport nie zostawia suchej nitki na postępie inwestycji infrastrukturalnych oraz spółce PL.2012 koordynującej przebieg przygotowań. Jedynym jasnym punktem jest ten dotyczący budowy stadionów.

NIK wytyka organizatorom zapóźnienie realizacji inwestycji infrastrukturalnych. - Już wiadomo, że części zadań nie uda się ukończyć przed rozpoczęciem mistrzostw. Wywiązanie się w terminie z wielu pozostałych inwestycji - drogowych, kolejowych i lotniczych - stoi pod znakiem zapytania - czytamy na stronie internetowej Najwyższej Izby Kontroli.

Dostało się też samej spółce PL.2012, koordynującej przebieg przygotowań do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. - Na 71 pracowników Spółki (stan z listopada 2009 r.) aż 30 zaliczało się do kadry kierowniczej. W przybliżeniu więc jeden zarządzający nadzorował pracę jednego pracownika niższego szczebla - wytknął NIK.

Budowa stadionów idzie zgodnie z planem

Kibice nie muszą się natomiast martwić o areny mistrzostw. - Objęcie programem wieloletnim budowy stadionów sprawiło, że ich powstawanie przebiega zgodnie z harmonogramem, a prace są zaawansowane (we Wrocławiu, gdzie z winy wykonawcy doszło do trzymiesięcznego opóźnienia, dalsza budowa wymagać będzie wzmożonego nadzoru inwestorskiego) - czytamy w podsumowaniu raportu. NIK zwraca jednak uwagę, że w czasie, gdy przeprowadzana była kontrola, wciąż nie istniał plan wykorzystania stadionów po zakończeniu mistrzostw.

Specjalny serwis o przygotowaniach do Euro 2012 ?

Więcej o: