RPA 2010. Klose goni rekord Ronaldo

Miroslav Klose ma już 12 bramek zdobytych podczas finałów mistrzostw świata w piłce nożnej. O trzy więcej ma rekordzista, Brazylijczyk Ronaldo. - Mogę go dogonić - zapowiada Klose. Dodał też, że chce kontynuować karierę do Euro 2012. - Urodziłem się w Polsce, kocham ten kraj i ludzi - wyjaśnił w rozmowie z ?Bildem?.

Wygraj mundial! 11 tysięcy dla najlepszego menedżera - zagraj! ?

W meczu z Anglią, swoim 99. występie w reprezentacji Klose strzelił 50. bramkę dla Niemiec. 12 z nich zdobył w finałach mistrzostw świata, i zrównał się pod tym względem z legendarnym Pele. Rekordzistą w tej kategorii jest jego rodak, Ronaldo, autor piętnastu trafień.

- Jak dotąd zdobyłem po pięć bramek na dwóch ostatnich mundialach. Kilka kolejnych trafień pozwoli mi utrzymać średnią i zrównać się z Ronaldo - analizuje Klose. Kolejną szansę będzie miał w ćwierćfinałowym spotkaniu z Argentyną w Cape Town.

Klose będzie grał do Euro?

32-letni Klose zapowiedział w poniedziałek, że po mundialu może zakończyć grę  w reprezentacji. Teraz jednak zmienił zdanie. - Moim celem jest gra na Euro 2012 - powiedział Klose gazecie "Bild". - Urodziłem się w Polsce, mam tam krewnych, kocham ten kraj i ludzi. Byłoby fajnie zagrać tam na jeszcze jednym wielkim turnieju - dodał.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: