Hasło inne niż wszędzie. W Polsce historia źle się kojarzy

Razem tworzymy przyszłość - to slogan reklamujący EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. W poniedziałek w Kijowie zaprezentowano logo imprezy oraz oficjalne hasło.
embed

Wszędzie na świecie polsko-ukraińskie mistrzostwa Europy będą reklamowane pod hasłem "razem tworzymy historię (creating history together)". Wszędzie, tylko nie w Polsce. - Nam historia kojarzy się przede wszystkim z tym, co było. Zależało nam na czymś bardziej kreatywnym, dlatego zaproponowaliśmy zmianę tłumaczenia - wyjaśnił zamianę polskiego hasła minister sportu Adam Giersz.

Prezentacja logo w Kijowie (kliknij zdjęcie, bo obejrzeć galerię)

 

Logo EURO 2012 jest roślina, która ma symbolizować rozwój i rozkwit futbolu. Jej główny motyw to piłka oraz dwa kwiaty w kolorach flag państw organizatorów następnych ME. - Gdybym dostał koszulkę z logo, to bym nosił. Podoba mi się - powiedział prezes PZPN Grzegorz Lato, o którym prezydent UEFA Michel Platini powiedział "artysta futbolu".

Logo powstało w lizbońskiej agencji Brandia Central. XIV finały ME odbędą się w dniach 8 czerwca - 1 lipca. Mecze rozgrywane będą w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu oraz Charkowie, Doniecku, Kijowie i Lwowie. Losowanie grup eliminacyjnych 7 lutego w Warszawie. Do finałów zakwalifikuje się 16 zespołów, następny turniej - w 2016 roku - liczył będzie 24 drużyny.

 

Specjalista od reklamy: logo Euro 2012 bardziej ukraińskie niż polskie

Zaprezentowano nowe logo Mistrzostw Europy ?

Więcej o: