Stadion Narodowy wyrósł ponad dawną koronę - zdjecia

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie trwają intensywne prace przy konstrukcji żelbetowej obiektu. Jej elementy są już widoczne powyżej dawnej korony Stadionu Dziesięciolecia.

Prace są wykonywane na wszystkich kondygnacjach od poziomu - 4 (poziom parkingu pod płytą boiska) do poziomu 0 (poziom głównej promenady). Trwa także montaż rygli, czyli belek grzebieniowych, na których w przyszłości montowane będą stopnie trybun. Do tej pory zamontowano 98 belek. Docelowo ma być ich na stadionie ok. 500. Do tej pory prefabrykaty trybun produkowały fabryki Pekabex w Poznaniu i Fabet w Kielcach. Po dokonaniu audytów technicznych do produkcji prefabrykatów przystąpiły dwa kolejne zakłady.

Kontynuowane są też prace przy budowie zbiornika retencyjnego i węzła cieplnego, których zakończenie nastąpi w pierwszych miesiącach 2010 roku.

Rozpoczęto też prace przy fundamentach pod słupy konstrukcji stalowej podtrzymującej dach linowy. W zakładach Cimolai we Włoszech zostanie dokonana kolejna ocena zaawansowania produkcji elementów konstrukcji stalowej, natomiast w przyszłym tygodniu odbędzie się audyt w firmie Hightex w Niemczech, która ma wyprodukować membranę dachową. Wspólnie z projektantem, na wniosek wykonawcy konstrukcji stalowej, uzgodniono też sposób wykonania i wybrano materiały do zabezpieczenia antykorozyjnego zewnętrznych powłok malarskich konstrukcji stalowej.

Więcej informacji i zdjęć z budowy Stadionu Narodowego na stronie www.stadionnarodowy.org.pl.

Zobacz jak rośnie Stadion Narodowy