Kadra. Franciszek Smuda: Ja jestem za Polakami

PRZEGLĄD PRASY. - Ja jestem za Polakami. To w końcu polska kadra - mówi w wywiadzie dla dziennika ?Polska The Times? Franciszek Smuda, który jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji selekcjonera piłkarskiej kadry Polski.

- Ale też musimy sobie dwie rzeczy rozdzielić - kontynuuje temat naturalizowanych Polaków Smuda. - Co innego ludzie, którzy z Polską za wiele nie mają wspólnego, co innego młodzi Polacy, których dajmy na to prababcia, wujek, czy rodzice z Polski musieli wyjechać.

PZPN był skazany na Smudę. Z polskich trenerów tylko on zasługuje na kadrę Smuda jest od września trenerem Zagłębia Lubin, został zatrudniony po słabym starcie w rozgrywkach poprzedniego szkoleniowca. Trener uspokaja, że kontrakt klubowy nie zabrania mu objęcia kadry narodowej. - Jakby przyszedł czas na kadrę, to wszystko jest odpowiednio zapisane w kontrakcie. Profesjonalnie zawsze się dogadamy. Jest klauzula - przekonuje.

Ostatnio wiele mówiło się, że reprezentację ma poprowadzić trenerski duet, najczęściej wymieniano Pawła Janasa i Stefana Majewskiego. - To tak jak w małżeństwie. Żaden mężczyzna swoją żoną się z innym dzielić nie będzie. Żona mężczyzną - tym bardziej. Tak właśnie jest w dobrych małżeństwach - mówi Smuda.

Kadra na 99 proc. ma nowego trenera - to Franciszek Smuda ?