Euro 2012. UEFA szykuje się na finał w Warszawie?

Jak donosi TVN Warszawa, UEFA zarezerwowała około 8 tysięcy biletów w warszawskich hotelach, w terminie kiedy ma się odbyć finał Mistrzostw Europy 2012. Może to oznaczać, że UEFA szykuje się do przeniesienia finału turnieju do stolicy Polski, gdyż Kijów nie radzi sobie z przygotowaniami.

Informacji nie potwierdzają ani spółka PL 2012 ani biuro turystyczne TUI, które rezerwuje bilety w imieniu UEFA. Jedynie stołeczny ratusz nie odmówił komentarza w tej sprawie.

- Rzeczywiście, UEFA chce zarezerwować więcej miejsc w warszawskich hotelach w trakcie finałowej fazy turnieju - przyznał Andrzej Cudak, p.o. miejskiego sekretariatu ds. Euro 2012. - Do tej pory federacja była zainteresowana rezerwacją około 4 tys. miejsc w hotelach cztero- i pięciogwiazdkowych, w okresie od meczu otwarcia aż do półfinałów. Teraz ma ich być dwa razy więcej, także w hotelach trzygwiazdkowych.

Jak donosił Sport.pl we wtorek, organizacji turnieju w Kijowie nie jest pewny także wicemer Kijowa Jewgienij Czerwonenko: - Wszystko zależy od tego, czy uda nam się zmodernizować port lotniczy i przede wszystkim stadion. Dlatego jeśli UEFA zdecyduje się na organizację Euro w dwóch miastach, wtedy najprawdopodobniej odbędzie się ono w Charkowie i Doniecku - powiedział przedstawiciel władz.

Podczas wizyty w Doniecku szef delegacji UEFA Martin Kallen dał do zrozumienia, że czas już wydostać się z fazy "prezentacji makiet". - Ciągle jesteśmy w pierwszym punkcie przygotowań - stwierdził. - Trzeba teraz pokazać, że potraficie nie tylko pięknie prezentować plany, ale też je zrealizować.

Ostateczną decyzję o tym, które ukraińskie miasta zostaną organizatorem EURO 2012, UEFA ma podjąć 10-11 grudnia.

Platini o Euro na Ukrainie - "Jest jedna niewiadoma" ?